XI Redzkie Impresje Stowarzyszenia Kunszt

Kultura, Reda

Data 23.10.2015 18:00-20.11.2015 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59 A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Fabryka Kultury zaprasza na tegoroczną edycję Redzkich Impresji w wykonaniu Stowarzyszenia "Kunszt" z Redy.Wernisaż odbędzie się 23 października o godzinie 18:00 w sali wystawowej Fabryki Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A).

PROGRAM XI REDZKICH IMPRESJI "heART ATTACK":

  • 18:00 - OTWARCIE WYSTAWY przez prezes Stowarzyszenia "Kunszt" - Beatę Zawal-Brzezińską oraz dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Redzie - Tomasza Wiśniewskiego

  • Wspomnienie o Jadzi Kamionce

  • Goście w czasie trwania wernisażu będą mogli wziąć udział w happeningu

  • Wernisaż uświetni występ Moniki Kitel - śpiew z akompaniamentem Adama Wójcika

Wystawę w pełnej odsłonie będzie można oglądać w weekend 24-25 października w godzinach 10:00-18:00, w poniedziałek zapraszamy młodzież szkolną - od 9:00 do 15:00. Wystawa będzie czynna do 20 listopada w godzinach otwarcia Fabryki Kultury. Wstęp wolny!


Stowarzyszenie Twórców Sztuki i Rękodzieła Artystycznego Kunszt po raz jedenasty pragnie zapoznać mieszkańców miasta i powiatu z osiągnięciami artystów skupionych w organizacji i pokazać nowe prace powstałe w trakcie minionego roku.

Tegoroczna wystawa odbywać się będzie w Fabryce Kultury, której siedziba mieści się przy ulicy Łąkowej 59A. W industrialnym otoczeniu jest dużo mniej miejsca. Pomieszczenie, w którym odbywać się będą Redzkie Impresje stanowi wyzwanie w stosunku do poprzednich wystaw Stowarzyszenia odbywających się w dużej auli ZS1. Zamiarem Stowarzyszenia jest również promocja nowej Fabryki Kultury.

23 października o godz. 18.00 (piątek) odbędzie się uroczyste otwarcie XI Redzkich Impresji pod hasłem przewodnim „heART ATTACK”. Przypomnimy wieloletniego członka Zarządu i skarbnika Stowarzyszenia Jadzię Kamionkę, która pełniła funkcję dyrektora w pierwszym Miejskim Domu Kultury w Redzie. Uczestnicy wernisażu będą mieli możliwość uczestniczenia w happeningu artystycznym. Podczas otwarcia wystąpi Monika Kitel z utworami z autorskiej płyty, akompaniować jej będzie Adam Wójcik.

Prace artystów oglądać będzie można od 24-26 października. 24,25 (sobota, niedziela) w godz. 10.00 - 18.00. W poniedziałek 26 października wystawa czynna będzie dla młodzieży szkolnej od godz. 9.00 - 15.00. Ekspozycja na ścianach wisieć będzie do 20 listopada 2015 r.

Wszystkich miłośników sztuki bardzo serdecznie zapraszamy do zobaczenia nowych dzieł redzkich artystów - Prezes Stowarzyszenia "Kunszt" - zaprasza Beata Zawal-Brzezińska.

[IMG]2[/IMG]