Centrum Kultury Gdynia - repertuar

Koncerty, Gdynia

Data 03.10.2015 12:00-31.10.2015 19:00
Miejsce Centrum Kultury
Adres ul. Łowicka 51
Miejscowość Gdynia

Centrum Kultury w Gdyni świeżo po premierze "W małym dworku" w reż. Tomasza Podsiadłego może pochwalić się kolejnym sukcesem. Spektakl został ciepło przyjęty nie tylko przez widzów oraz media, ale również przez komisję rekrutacyjną Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena.

MUZYKA Gdynia Classica Nova (3.10-11.10.2015)

Już po raz osiemnasty na przełomie września i października gdyńskie kościoły oraz gościnne sale rozbrzmiewać będą dźwiękami najpiękniejszych dzieł muzyki sakralnej w wykonaniu polskich i zagranicznych zespołów i solistów. Dotychczasowe edycje festiwalu zawsze gromadziły tłumy melomanów, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na Pomorzu. Oprócz koncertów muzyki klasycznej w programie festiwalu znajdzie się również spotkanie z niezwykłym śpiewakiem operowym Wiesławem Ochmanem, wystawa strojów inspirowanych operą Carmen wykonanych przez młodzież podczas warsztatów scenograficzno-teatralnych oraz projekcje kinowe. Szczegółowy program na stronie ckgdynia.

TEATR O co biega? (12 i 13 października) godz. 19:00

Dynamiczna komedia omyłek to relaksująca, pełna dowcipu rozrywka – Gazeta Wyborcza Klasyczna brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku! Anglia. Małe miasteczko. Dom wielebnego pastora. I Ona - Panna Skillon. Nadmiernie religijna i… zakochana w pastorze. A to dopiero początek zamieszania. Jeśli dodamy do tego kontrowersyjną żonę pastora - aktorkę, jej wuja biskupa, który jak na złość wpada z niezapowiedzianą wizytą oraz hitlerowskiego oficera, zbiega z obozu jenieckiego, wtedy zaczyna się prawdziwy bałagan. Nawet mało rozgarnięta acz wygadana służąca, mimo najszczerszych chęci, nie jest w stanie uratować sytuacji. Reż. Tomasz Podsiadły.

Występują: Ewa Błachnio, Michał Bronk, Paweł Klowan, Cezary Morawski, Natalia Siwiec, Bartosz Sołtysiak, Bartłomiej Sudak, Michał Zacharek, Anna Zagórska.

12 i 13 października 2015 r., godz. 19.00 Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9 Czas trwania: 90 min. *Bilety: 35 zł / 30 zł

MUZYKA Folk & roll czyli muzyczne wędrówki po świecie Mała Gdyńska Filharmonia (18 października)

Drogie dzieci, szanowni rodzice, dziadkowie zapraszamy na pierwszy poranek muzyczny dla dzieci w rozpoczynającym się sezonie artystycznym. Już w październiku zagra znakomity zespół Zagan Acoustic, który wprowadzi Was w świat muzyki folk, pełnej życia i ognia. Będzie to niezwykłe zestawienie żywiołu polskiej i bałkańskiej muzyki ludowej z kunsztem muzyków klasycznych. Nasza scena zamieni się w prawdziwą wyspę muzycznych skarbów.

18 października 2015 r., godz. 12.00 Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9 *Bilety: 8 zł

MUZYKA Na rozdrożu, czyli skrzypek do wynajęcia Niedziela Melomana (18 października)

Centrum Kultury oraz Miasto Gdynia zapraszają kolejną odsłonę Niedzieli Melomana. Tym razem na scenie pojawią się: Francesca Santangelo (Włochy) – marimba, instrumenty perkusyjne, Claudio Santangelo (Włochy) – marimba, instrumenty perkusyjne, Piotr Sutt – marimba, elektronika, instrumenty perkusyjne i Bartłomiej Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne. W muzyka kompozytorów: Luigi Marinaro, Roland Dyens, Carlos Passeggi, Brett Paschal, Claudio Santangelo, Iannis Xenakis, Astor Piazzolla.

18 października 2015 r., godz. 16.30 Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Aleja Zwycięstwa 96/98 budynek III – Centrum Konferencyjne, Sala C *Bilety: 20 zł

TEATR Napis (18 października)

Zabawna komedia z gorzkim przesłaniem

Do paryskiej kamienicy wprowadza się młode małżeństwo Lebrun. Po kilku dniach w windzie pojawia się wulgarny napis uderzający w nowego lokatora. Oburzony Lebrun próbuje znaleźć autora obraźliwych słów. Prawie natychmiast burzy to idealny porządek dotychczasowej sąsiedzkiej egzystencji, a rzekoma integracja okazuje się tylko grą pozorów. Zza masek politycznej poprawności, tolerancyjnych i kulturalnych Paryżan wyłaniają się oblicza pustych, bezmyślnych i mściwych ignorantów.

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

18 października 2015 r., godz. 18.00 oraz 19 października 2015 r., godz. 19.00 Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 Czas trwania: 60 min *Bilety: 35 zł / 30 zł

TEATR Mayday. Run For Your Wife (23 i 24 października)

Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta! Gdzieś pomiędzy ulicami Portową a Legionów w Gdyni żyje sobie pewien taksówkarz - człowiek jakich wielu, a jednak skrywa on pewną tajemnicę, która nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Zapraszamy na najbardziej oblegany spektakl sezonu - mrożącą krew w żyłach historię o tym, jak ważne jest przestrzeganie rozkładu jazdy i… jak żyć z dwiema żonami i nie zwariować. Reż. Dariusz Majchrzak 23 i 24 października 2015 r., godz. 19.00 oraz 25 października 2015 r., godz. 17.00 Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 Czas trwania: 120 min z przerwą *Bilety: 35 zł / 30 zł

TEATR W małym dworku (31 października)

Anastazja Nibek powraca z zaświatów. To sen, jawa, a może zbiorowa halucynacja spowodowana współczesną chorobą cywilizacyjną? I jak na to niespodziewane entrée reagują mieszkańcy dworku w Kozłowicach - nerwowy mąż, dwóch skrajnie różnych kochanków denatki, dorastające córeczki z piekła rodem i zachowująca podejrzanie stoicki spokój kucharka? Co stanie się z ich „spokojnym życiem” po powrocie Anastazji? Jedno jest pewne, ta wizyta skończy się dla kogoś sześć stóp pod ziemią… „A taki miał być przyjemny nastrój po podwieczorku w małym, zacisznym, ukrytym w drzewach dworku…” Scena 138 składa hołd mistrzowi formy i gatunku – Witkacemu – biorą na warsztat jego najsłynniejszy i najbardziej zagadkowy dramat. A wszystko po to, aby zmierzyć się z powagą parodii, siłą intrygi i potęgą słowa.

Reż. Tomasz Podsiadły

31 października 2015 r., godz. 19 Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51 *Bilety: 20 zł