Formacja Chatelet w Filharmonii Kaszubskiej - Wojna Płci

Kultura, Wejherowo

Data 08.10.2015 19:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska (Sala Główna)
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 40 zł normalmy, 35 zł ulgowy, 35 zł grupowy

„Wojna Płci” to najnowszy spektakl kabaretowy krakowskiej Formacji Chatelet, który wymyka się wszelkim ramom, w które próbuje się wpisać kabaret. Głównie dlatego, że jest to spektakl bardzo umiejętnie balansujący na cienkiej granicy kabaretu i rzeczywistości.

Formacja pomysły czerpie z czegoś, co jest niekończącym się źródłem inspiracji - z życia! Dlatego ten spektakl rozśmieszy każdego, bo przecież każdy miał jakieś doświadczenia damsko-męskie. I nie zdziwcie się jak nagle, podczas oglądania „Wojny Płci” zobaczycie na scenie siebie.

Spektakl jest stworzony i brawurowo zagrany przez krakowskie trio, Basię Tomkowiak, Michała Pałubskiego i Adama Małczyka. Teksty do piosenek napisał znakomity poeta Michał Chludziński, muzykę skomponował Aleksander Brzeziński, a choreografią zajął się niezastąpiony Jean Pierre Papin.

Mocną stroną spektaklu są satyryczne filmiki obrazujące śmieszność codziennych życiowych sytuacji. Widowisko jest dopięte na ostatni guzik, świadczą o tym chociażby stroje, specjalnie uszyte dla Formacji przez Claudius Scisor. Program jest spójny i tematyczny, a co najważniejsze bardzo zabawny!

[IMG]2[/IMG]