Weekend z kostką Rubika

Sport, Gdynia

Data 03.10.2015 10:00-04.10.2015 16:30
Miejsce Centrum Nauki EXPERYMENT
Adres aleja Zwycięstwa 96/98
Miejscowość Gdynia
Bilety 12/20 zł lub grupowe

W dniach 3 i 4 października, w godzinach od 10:00 do 16:30 w Centrum Nauki EXPERYMENT odbędą się warsztaty związane z układaniem kostki Rubika.

Kostka Rubika jest jedną z najbardziej znanych zabawek na świecie. W jakim celu została stworzona? Łamigłówka nie służy wyłącznie do zabawy, jest również rewelacyjnym narzędziem do ćwiczenia: zręczności, szybkości, logicznego myślenia, ale przede wszystkim pomaga zrozumieć przestrzeń.

Zobacz materiał z poprzedniej edycji:

  • W EXPERYMENCIE podczas "weekendu z kostką Rubika" stworzymy niezapomnianą, naukową przestrzeń zabawy. Program obfitować będzie w pokazy, warsztaty, kreatywne prace grupowe, spotkanie z rekordzistami świata w układaniu kostki Rubika, a wszystko to we współpracy z profesjonalistami z Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu oraz szkoły Rubi ART - zapowiadają organizatorzy.

Planowane atrakcje:

  • Artystyczne mozaiki - ułożenie portretu z 4000 kostek przez zespół zawodników na oczach widzów, co daje obraz o powierzchni prawie 15 m2 (na wystawie),

  • Pokazy - szybkiego układania kostki, rozwiązywania łamigłówek - wraz z ich omówieniem przez instruktorów, prezentacja profesjonalnych stanowisk startowych oraz występy czołówki klubu RubiART w tym rekordzistki świata w speedcubingu (co godzinę na scenie),

  • Warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów - łamigłówki dobierane będą odpowiednio do wieku uczestników, warsztaty otwarte dla wszystkich zainteresowanych (co godzinę pod sceną),

Zapowiada się widowisko z takim konkurencjami jak: układanie kostki klasycznej na różne sposoby, kostek 2x2, 4x4, piramidy i wielu innych.

  • Czy wiecie, że liczba kombinacji tradycyjnej kostki (tj 3x3x3) wynosi ponad 43 tryliony?! Istnieje wiele metod układania kostki, przedstawią je prowadzący w EXPERYMENCIE, ale potwierdzonym jest, że każdą kostkę można rozwiązać w 29 ruchach lub mniej - sprawdźcie sami! Pytanie ostatnie - ile czasu zajmuje Wam ułożenie kostki? Rekordzistom wystarczy niespełna 10 sekund - zachęcają pracownicy EXPERYMENTU.

Prowadzący: Adam Polkowski - prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu, mistrz Polski w klasycznej kostce 3x3x3 z 2010 roku. Delegat Światowej Federacji Speedcubingu.

Gość specjalny: Kalina Brzezińska - 21 lat, rekordzistka świata w układaniu kostki Rubika. Najszybsza kobieta w Speedcubingu.

Wejście w ramach biletu na wystawę.