Zakończenie sezonu wodniackiego

Sport, Gościcino

Data 02.10.2015 12:40
Miejsce Szkoła Podstawowa
Adres ul. Wejherowska 22
Miejscowość Gościcino
Bilety Wstęp wolny

Proaktywni zapraszają wszystkich uczestników Edukacji Żeglarskiej oraz szkolnych spływów kajakowych na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 12:40 w piątek (2 października) w Szkole Podstawowej w Gościcinie.

Organizatorzy (Fundacja Proaktywni) przedstawią ciekawostki dotyczące wypożyczalni kajaków, a także podsumują miniony sezon, czyli okres od Otwarcia Sezonu Wodniackiego (1 maja) poprzez Dzień otwarty wypożyczalni, aż do 30 września.

  • Oprócz kajakarstwa żeglowaliśmy na Zatoce. Dzięki naszej Edukacji Żeglarskiej stworzyliśmy kilkudziesięcioosobową grupę, która poprzez praktykę poznała podstawy żeglarstwa. Najstarsi ukończyli kurs żeglarski i uzyskali patenty żeglarskie. Na zakończenie zabawy zorganizowaliśmy I Regaty Gminy Wejherowo Juniorów. To był sprawdzian nabytych umiejętności. I miejsce zajęła załoga z doświadczonym 14-letnim sternikiem z miejscowości Gowino – opowiadają działacze.

O tych i wielu innych wspólnie spędzonych chwilach miłośnicy morza będą mogli wspólnie porozmawiać przy szantach, które zagra jeden z kursantów.

  • Przygotowaliśmy również poczęstunek, który dodatkowo umili nam czas. Opowiemy też o planach na sezon 2016 – dodają organizatorzy.

Więcej informacji o Edukacji Żeglarskiej znajduje się TUTAJ. Więcej informacji o samej wypożyczalni kajaków znajduje się TUTAJ.