Rusza nabór do grupy teatralnej

Kultura, Reda

Data 07.10.2015 11:40-10.10.2015 12:30
Miejsce Zespół Szkół numer 1
Adres ul. Łąkowa 36/38
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Aktualnie prowadzony jest nabór do grupy, która po rocznej pracy zaprezentuje wspólnie stworzony spektakl – musical. Pierwsze spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 7 października w Zespole Szkół numer 1 w Redzie, podczas dużej przerwy o godzinie 11:40 na szkolnej auli. Drugie spotkanie odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12:30 w małej sali gimnastycznej. Warsztaty poprowadzi Alicja Araszkiewicz.

  • Przygotowania do spektakli będą się odbywać w soboty. Pierwsze zajęcia, przeznaczone dla dzieci od lat 12 i młodzieży gimnazjalnej, odbędą się 10 października o godzinie 12:15 w auli Zespołu Szkół numer 1 w Redzie. Zajęcia prowadzone są z ramienia domu kultury i są bezpłatne - informuje MDK Reda, organizator.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Próby teatralne w roku szkolnym 2015/2016 będą odbywać się w soboty na scenie Zespołu Szkół numer 1 w Redzie (ul. Łąkowa 36/38), w auli mieszczącej się na drugim piętrze. Efektem warsztatów i prób będzie wystawiony w maju 2016 roku spektakl. Warsztaty poprowadzi Alicja Araszkiewicz.

[IMG_R]3[/IMG_R]

Alicja Araszkiewicz – nauczyciel dyplomowany, przez wiele lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, realizując z nimi wiele nagradzanych projektów filmowych. Jej podopieczni zdobyli I miejsce w Młodzieżowym Festiwalu w Poczdamie, II miejsce w Polsce Panasonic Kids Witness News, oraz II miejsce w młodzieżowym konkursie ”Cisza na planie” w 2012 roku.

Alicja Araszkiewicz ukończyła z wyróżnieniem Pomorskie Warsztaty Filmowe oraz warsztaty operatorskie w Gdyńskiej Szkole Filmowej. W roku 2014 we współpracy z choreografem panią Elżbietą Czeszejko zrealizowała spektakl taneczno-filmowy: Romeo & Julia, który był czterokrotnie wystawiany dla młodzieży szkolnej w Filharmonii Kaszubskiej.

[IMG]4[/IMG]