Gdański Projekt Miejski - Marcelina Kopyt

Koncerty, Gdańsk

Data 15.10.2015 20:00
Miejsce Wydział Remontowy
Adres ul. Doki 2
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

„Świetny, oryginalny, czysta energia, dobre teksty, świetna Marcelina, nowy JAMAL” – takie komentarze najczęściej pojawiały się po koncercie z nowym materiałem. Zespół zagra w czwartek, 15 października o godzinie 20:00 w Klubie Wydział Remontowy.

Muzycy niedawno zakończyli prace nad materiałem na Album „Za mało” i rozpoczęli trasę koncertową od spotkania z publicznością w Klubach Solec44 i Fabryka Trzciny w Warszawie. Premierowy materiał został fantastycznie przyjęty, pochwał doczekała się Marcelina za świetny głos i interpretacje. Zauważono teksty, pisane i mówione przez Piotra i grę sekcji rytmicznej. Połączenie jazzu, R&B i hip-hopu wylansował dekadę temu JAMAL. Projekt Miejski wykorzystuje podobną konwencję, gra przy tym mocno korzystając z potencjału wokalistów i profesjonalnych muzyków od lat obecnych na scenie.

Za mało – Singiel, nowość muzyczna

Pierwszym Singlem, udostępnionym publiczności z Albumu „Za mało” jest piosenka o tym samym tytule. Zachęca do zatrzymania się i zastanowienia za czym gonimy, jakie cele sobie wyznaczamy i czy to, do czego biegniemy uczyni nas szczęśliwymi. „Czego pragniesz, czego chcesz, dlaczego myślisz, że masz za mało” – pytają muzycy. Podobne, pozytywne przesłanie odnajdziemy w innych piosenkach. Singiel został udostępniony szerszej publiczności na początku września 2015. Otrzymał dobre recenzje kilku dziennikarzy muzycznych i wytwórni. Jest więc nadzieja, że wkrótce będzie szerzej dystrybuowany wraz z całą płytą.

[IMG]2[/IMG]

Projekt Miejski – o zespole

„Projekt Miejski” to próba odnalezienia w brzmieniu specyficznego folkloru miasta, jego rytmu, różnorodności, kultury, młodości i doświadczenia. Dorosłe, pozytywne teksty w ciekawych aranżacjach. To nowy JAMAL ze znaną z „The Voice of Poland” Marceliną Kopyt oraz Piotrem Niecieckim (autor tekstów), który kilkanaście lat jest obecny na scenie, m.in. dzięki występom z Alicetea.

Skład zespołu:

  • Marcelina Kopyt – wokal / saksofon

  • Piotr Nieciecki – wokal / kompozycje / teksty

  • Arkadiusz Bekiesz – klawisze / kompozycje / teksty

  • Dariusz Kucharki – perkusja

  • Paweł Strzecha – gitara elektryczna

  • Robert Nieciecki – gitara elektryczna, bas

Marcelina – przygoda z „The Voice of Poland”