Wystawa - Między wierszami - autorstwa Jolanty Grabowskiej

Kultura, Gdańsk Sobieszewo

Data 05.10.2015 18:00-25.10.2015 18:00
Miejsce Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów
Adres ul. Turystyczna 3
Miejscowość Gdańsk Sobieszewo
Bilety Wstęp wolny

Na wystawę pod tytułem „Między wierszami” składają się prace, które zostały namalowane w latach 2014-2015 w Suwałkach oraz w Kownie. W tym okresie, między kolejnymi wyjazdami na Litwę, powstało kilka prac malarskich i graficznych inspirowanych poezją Juliusza Erazma Bolka.

Jedna z prac, wykonana do wiersza pt. „Bajka o marzącej o piekle”, w swojej cyfrowej wersji zdobyła pierwszą nagrodę w internetowym konkursie promującym polską literaturę współczesną („Księgobraz”). W pracach tych przewijają się wątki poezji Juliusza Erazma Bolka, jak również świat uczuć i wyobraźni artystki, jej emocje związane z otaczającą rzeczywistością. Intymność i elementy życia codziennego nie zawsze są ukazane w sposób bezpośredni, a w zestawieniu z pojawiającymi się na wielu obrazach abstrakcyjnymi formami tworzą atmosferę tajemnicy, niedomówień i emocji ukrytych „między wierszami”.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Jola Grabowska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom z grafiki warsztatowej). Zajmuje się malarstwem, grafiką oraz fotografią. Z urodzenia Suwalczanka, związana również z Podlasiem (ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu). Od 2006 roku brała udział w dwudziestu pięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Ma też na koncie kilka wystaw indywidualnych na Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie zaprezentowała cykl grafik inspirowanych motywem baudelairowskiego flâneura („Obrazy zapamiętane” Toruń, 2004-2005). Od 2009 roku artystka regularnie uczestniczy w międzynarodowych wystawach oraz plenerach malarskich i fotograficznych na Litwie.

Wystawa potrwa do 25 października 2015

[IMG]3[/IMG] [IMG]4[/IMG]