Cykl spotkań dla rodziców z małymi dziećmi - stwórz trwałą i mądrą więź

Inne, Puck

Data 24.09.2015 10:00-29.10.2015 15:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem
Adres ul. Sambora 16
Miejscowość Puck
Bilety Wstęp wolny (obowiązują zapisy)

Pod koniec września w puckiej Bibliotece Publicznej rusza cykl bezpłatnych spotkań dla rodziców dzieci do lat 3. Podczas czterech spotkań rodzice nauczą się ciekawych zabaw, poznają inne rodziny, a także wymienią się doświadczeniami. Co najważniejsze, dowiedzą się również, czym są kluby rodziców i jak je prowadzić.

Fundacja Mamy z Morza prowadzi działania na rzecz rodziców małych dzieci w Gdyni.

  • Chcemy naszą energię i pomysły na ciekawe zorganizowanie czasu przekazać innym osobom z województwa pomorskiego. W mniejszych miastach dostęp do oferty zajęć dla najmłodszych jest bardzo ograniczony, dlatego chcemy pokazać, jak - przy niewielkich nakładach finansowych i przy współpracy z lokalnymi partnerami oraz wolontariuszami - stworzyć przestrzeń do spotkań dla rodziców i zabawy dla najmłodszych dzieci. Dlatego przeprowadzimy warsztaty dla rodziców, podczas których dowiedzą się, jak założyć i poprowadzić klub rodzica – informują działaczki z Fundacji Mamy z Morza.

Spotkania są otwarte i bezpłatne, można do nich dołączyć w dowolnym momencie. Obowiązują tylko zapisy, których dokonać należy poprzez stronę lub w bibliotece.

  • W ramach projektu odbędą się po cztery spotkania w każdym mieście, podczas których przeprowadzone zostaną warsztaty na temat tego, jak powołać i prowadzić klub rodzica. Odbędzie się także spotkanie z przykładowym lokalnym partnerem (gmina, powiat, biblioteka), który podpowie, jak może pomóc w funkcjonowaniu klubu. Na wszystkie zajęcia będzie można przyjść z dziećmi – dodają organizatorzy.

Spotkania odbędą się w dniach: 24.09, 1.10, 15.10 i 29.10, o godzinie 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku (ul. Sambora 16).

[IMG]2[/IMG]


Fundacja Mamy z Morza - działa na rzecz rozwoju rodziny od ponad 3 lat, integrując lokalną społeczność rodziców. Działamy po to, żeby wspierać i aktywizować rodziców małych dzieci. Naszymi działaniami pokazujemy, że czas spędzony z dzieckiem na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim, jest czasem, który warto wykorzystać do stworzenia trwałej i mądrej więzi z dzieckiem oraz, że jest to doskonały moment na inwestycję w siebie i tworzenie nowych relacji z innymi rodzicami.

Do tej pory Fundacja zrealizowała projekty: "O matko, Ty szyjesz!" (współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę"), „Gdyńskie Kluby Rodzica" - (współfinansowany ze środków Rady Miasta w ramach programu Gdynia Rodzinna), projekt "Integracja-Interakcja" finansowany z grantu firmy AXA w ramach konkursu „Wpieramy mamy”, „Zdrowy brzuszek maluszka” - cykl spotkań dla przyszłych rodziców i rodziców małych dzieci związany ze zwiększaniem świadomości na temat zdrowego żywienia, "Rodzinne spacerowanie=wspólne pomaganie" - promocja wolontariatu rodzinnego (finansowany ze środków Fundacji PZU). Aktualnie realizujemy projekt "Inkubator Aktywności Rodziny" finansowany ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.