Program grantowy dla gdańskich i gdyńskich organizacji

Inne,

Data 01.09.2015 00:00-30.09.2015 00:00

1 września br. rusza program grantowy „Plebiscyt Sąsiedzki” skierowany do stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Gdańska i Gdyni. To niepowtarzalna okazja dla miejscowych organizacji na zdobycie dofinansowania w wysokości 2 000 zł!

Celem programu grantowego „Plebiscyt Sąsiedzki” jest wsparcie realizacji projektów, które mają na celu rozwój lokalnych społeczności. W plebiscycie mogą wziąć udział m.in. stowarzyszenia, fundacje, organizacje obywatelskie, publiczne i społeczne placówki wychowawczo-edukacyjne czy kulturalne oraz spółdzielnie socjalne.

Wszystkie chętne gdańskie oraz gdyńskie organizacje mogą zgłaszać projekty, mające na celu poprawę codziennego funkcjonowania społeczności lokalnych. Nie ma ograniczeń, co do tematyki i zakresu projektu: może to być np. zaaranżowanie przestrzeni zielonej, wyremontowanie miejskiej biblioteki czy pomoc miejskiemu schronisku dla zwierząt – ważne, żeby zgłoszony projekt służył dobru lokalnej społeczności.

Formularz rejestracyjny dostępny będzie na stronie www.pasaztesco.pl w dniach 1.09.2015 – 30.09.2015. Spośród nadesłanych zgłoszeń w I etapie Jury wyłoni 2 projekty, które zostaną poddane otwartemu głosowaniu podczas Wielkiego Głosowania w Pasażu Tesco. Projekt, który zwycięży w głosowaniu, otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 000 zł brutto.

Program odbędzie się w ramach akcji „Poznaj bliskiego sąsiada” skierowanej do mieszkańców Gdańska oraz Gdyni. Organizacje zainteresowane udziałem w „Plebiscycie Sąsiedzkim” zachęcamy do kontaktu z biurem programu, pod adresem [email protected] lub numerem telefonu +48 22 829 85 72 w. 40