Startup Your Weekend 14

Inne, Gdynia

Data 18.09.2015 17:00
Miejsce Pomorski Park Naukowo - Technologiczny
Adres aleja Zwycięstwa 96/98
Miejscowość Gdynia

Po wakacyjnej przerwie wracamy z popularnym cyklem „Startup Your Weekend” – inspirującymi spotkaniami poświęconymi szeroko pojętej przedsiębiorczości, projektowaniu, nowym technologiom oraz tematom pokrewnym.

W piątek (18 września) o godzinie 17:00 dr hab. Radosław Sojak poprowadzi rozmowę o socjologii innowacji. Poruszy w niej kwestię prób kopiowania modelu Doliny Krzemowej w Polsce i na świecie pt. „Dlaczego nie udało się skopiować Doliny Krzemowej”.

W programie spotkania m.in. następujące zagadnienia:

  1. Kultura zabawy i nadmiaru 0, czyli o antropologicznych uwarunkowaniach procesu twórczego.

  2. Co dwie głowy to nie jedna - innowacja jako proces i działanie zbiorowe.

  3. Anatomia krzemowej doliny - czyli dlaczego się udało.

  4. Krótka historia prób kopiowania doliny krzemowej.

  5. Krzem a sprawa Polska - czyli dlaczego NAM się nie udaje.

Spotkanie poprowadzi dr hab. Radosław Sojak – pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor rozpraw: "Paradoks antropologiczny. Socjologia wiedzy jako perspektywa ogólnej teorii społeczeństwa" (FNP 2004) oraz "Spełniona obietnica. Szkic do koncepcji stylów badawczych na przykładzie socjologii wiedzy" (Epigram 2014) i współautor pracy "Zagubiona rzeczywistość. O społecznej konstrukcji obszaru niewiedzy" (wspólnie z Danielem Wicentym – Oficyna Naukowa 2005). W latach 1998-99 stypendysta Fulbrighta na University of Virginia, Charlottesville, stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (2000) oraz tygodnika „Polityka” w ramach akcji „Zostańcie z Nami!” (2006). Od 2007 roku członek rady redakcyjnej „Polish Sociological Review”.