Flatfoot 56, Bishops Green oraz 6'10''

Koncerty, Gdynia

Data 15.10.2015 20:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety Bilety: 45 zł (przedsprzedaż) / 48 zł (Eventim) / 55 zł (w dniu koncertu)

W czwartek (15 października) o godzinie 20:00 na scenie gdyńskiego klubu muzycznego Ucho zagoszczą zespoły Flatfoot 56, Bishops Green oraz projekt 6’10”.

FLATFOOT 56 - Amerykański zespół, grający celtyckiego punka. Grupa używa szkockich dud, przez co często jest stawiana obok takich formacji jak Dropkick Murphys i Flogging Molly. Początki Flatfoot 56 sięgają 2000 roku. To wtedy trójka braci, pochodzących z Chicago – Tobin Bawinkel, Justin Bawinkel i Kyle Bawinkel, postanowiła wspólnie pograć. W styczniu 2001 roku do formacji doszedł multiinstrumentalista Josh Robieson (dudy, gitara, mandolina). Skład został jeszcze uzupełniony o drugiego gitarzystę. W 2001 roku zespół nagrał pierwsze demo, zaś rok później ukazał się jego debiutancki album – „Rumble of 56″. Dwa lata później na rynek trafił drugi krążek – „Waves of War”. Pochodzący z tej płyty utwór „That’s O.K.” był często prezentowany w amerykańskich stacjach radiowych i jest obowiązkowo grywany na koncertach. W 2004 roku zespół podpisał kontrakt z Flicker Records na wydanie dwóch płyt – „Knuckles Up” (2004) i „Jungle Of The Midwest Sea” (2007). W 2010 roku światło dzienne ujrzał album „Black Thorn”. W USA płytę wydała wytwórnia Old Shoe Records, natomiast na europejski rynek trafiła ona za sprawą renomowanej niemieckiej firmy People Like You. Producentem był Johnny Rioux – basista Street Dogs. Album trafił na amerykańską listę sprzedaży prezentowaną przez „Billboard Magazine”. Videoclip „Courage” został nominowany do chicagowskiej nagrody Emmy. W 2010 roku utwory Flatfoot 56 – „Shiny Eyes,” „Son of Shame,” i „We Grow Stronger”, zostały wykorzystane w telewizyjnym serialu “Sons Of Anarchy”. Ostatnie wydawnictwo grupy pt. „Toil” ukazało się w 2012 roku. Flatfoot 56 ma na swoim koncie występy na licznych festiwalach (m.in. Cornerstone Festival, Skanksgiving, Sonshine Festival, Warped Tour).

Aktualny skład:

  • Tobin Bawinkel – lead vocals, lead guitar

  • Kyle Bawinkel – bass, vocals

  • Justin Bawinkel – drums, vocals

  • Eric McMahon – bagpipes, guitar, bass drum

  • Brandon Good – mandolin, guitar, vocals

Facebook: TUTAJ.

Bishops Green - Streetpunkowy zespół z Vancouver w Kanadzie, założony w 2011 roku. Jego melodyjny styl w duchu oldschoolowego punka wynika z muzycznych inspiracji takimi europejskimi kapelami jak: Blitz, The Clash, Stiff Little Fingers, Cock Sparrer, The Partisans i Leatherface oraz dokonaniami amerykańskiej sceny hardcore spod znaku Naked Raygun i Minor Threat. Muzyka Bishops Green jest surowa i energetyczna, głęboko osadzona w korzeniach street punka oraz oi!. Wszyscy członkowie grupy grają ze sobą w różnych formacjach od lat 90.

Skład:

  • Greg Huff – vocals

  • Scott Farquarson – guitar

  • Adam Payne – bass

  • Orville Lancaster – drums, backup vocals

Facebook

Projekt 6’10” - Amerykański folk. Akustyczny projekt Tobina Bawinkela z Flatfoot 56.

Facebook.

BILETY: 45 zł (przedsprzedaż) / 48 zł (Eventim) / 55 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim – w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów – eventim.pl – u dołu strony, cena w sieci – 48 zł)

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.