W Gościcinie odbędzie się spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim

Inne, Gościcino

Data 23.09.2015 18:00
Miejsce Dworek Drzewiarza (GOK Gościcino)
Adres ul. Drzewiarza 2
Miejscowość Gościcino
Bilety Wstęp wolny

Życie na pełnej petardzie, czyli: wiara, polędwica i miłość. Prawdopodobnie najbardziej lubiany polski ksiądz zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem duchowny zawita do Dworku Drzewiarza.

Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka. Zanim dowiedział się o chorobie, wybudował hospicjum w Pucku.

W szkole nie chodził na religię. Gdy już zyskał pewność do swojego powołania - odrzucili go jezuici, którzy prawdopodobnie do dziś żałują tej decyzji. Kłopoty ze wzrokiem prawie uniemożliwiły mu święcenia.

W inspirującej rozmowie z Piotrem Żyłką ksiądz Jan zdradza źródła swojej niesamowitej energii i nieskończonych pokładów optymizmu. O swoim życiu i polskim Kościele mówi z odwagą i dystansem osoby, która pokonała własny strach. Książka stanowi wzruszające do łez świadectwo człowieka, który wie, że nie zostało mu wiele czasu.

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie autorskie, które odbędzie się w środę (23 września) o godzinie 18:00 w Gościcinie (Dworek Drzewiarza, ul. Drzewiarza 2).