Kinomobilizacja - Gdański Piknik Filmowy

Filmy, Gdańsk

Data 02.09.2015 21:00-06.09.2015 00:00
Miejsce ALTERNATOR
Adres Wita Stwosza 58 (pok. 109)
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Kinomobilizacja to projekt filmowy zainspirowany paryską "Fete de la Musique" (Święto Muzyki), podczas której w różnych zakątkach Paryża odbywa się cała masa nietypowych koncertów muzycznych. Taka sama idea przyświeca także "Kinomobilizacji", z tym, że zamiast muzyki zaprezentowane zostaną znane i ambitne filmy ostatnich lat. Twórcy "Kinomobilizacji" wychodzą z założenia, że kino jest sztuką, którą w odpowiedniej atmosferze i aranżacji można pokazać w każdym miejscu miasta. Seanse filmowe "Kinomobilizacji" to nie tylko okazja do dyskusji o filmie, ale także możliwość spotkania się w gronie znajomych i aktywnego uczestnictwa w kulturze.

KINOMOBILIZACJA 2015 2-6 września, Gdańsk, start 21:00

MAMA (Mommy, 2014) reż. Xavier Dolan, Kanada 2 września (środa), Trawnik przy Potoku Oliwskim (Przymorze Małe, najbliższa ulica Rzepichy)

BLUE RUIN (2013) reż. Jeremy Saulnier, USA/ Francja 3 września (czwartek), Trawnik w Parku Jana Pawła II (Zaspa, najbliższa ulica Chłopska)

BIAŁY CIEŃ (White Shadow, 2013) reż. Noaz Deshe, Tanzania, Niemcy, Włochy 4 września (piątek), Trawnik przy Bastionie Żubr ul. (Dolne Miasto, najbliższa ulica Grodza Kamienna)

BIAŁY BÓG (Fehér isten, 2014) reż. Kornél Mundruczó, Węgry, Niemcy, Szwecja 5 września (sobota), Teren przy wieży widokowej Pachołek (Oliwa, najbliższa ulica Spacerowa)

JEŹDZIEC WIELORYBÓW (Whale rider, 2002) reż.Niki Caro, Nowa Zelandia 6 września (niedziela), Latarnia Morska (Nowy Port, najbliższa ulica Przemysłowa)

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze organizatorzy postanowili, że projekt w przeciwieństwie do poprzednich lat będzie trwał pięć dni po jednym filmie i lokalizacji na dzień. Jednak najważniejszą zmianą jest wybór tegorocznych lokalizacji ze względu na ich unikalną atmosferę. Wśród wybranych miejsc mamy trzy parki miejskie, latarnię morską i jeden z bastionów, będących częścią umocnień obronnych miasta. Wyraźnie widać, że lokalizacje przeniosły się z centralnych punktów Gdańska do interesujących lokalizacji położonych w wybranych dzielnicach mieszkaniowych

Wszystkie seanse zaczną się po zmierzchu o tej samej godzinie, czyli 21:00. WSTĘP NA POKAZY BEZPŁATNY

Koordynacją projektu zajmuje się Gdańskie Towarzystwo Promocji Kultury Akademickiej oraz Kulturalny Kolektyw UG, działający w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego "Alternator"

Organizacja: Gdanskie Towarzystwo Promocji Kultury Akademickiej

Współorganizacja: Akademickie Centrum Kultury UG "Alternator", Kulturalny Kolelektyw UG

Projekt dofinansowany ze środków finansowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.