Koncert Gentleman! w Busoli

Koncerty, Wejherowo

Data 28.08.2015 21:00-29.08.2015 00:00
Miejsce Busola
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Nasza nazwa jest nawiązaniem do kultowej płyty Gentlemen zespołu Afghan Whigs. Nie interesuje nas moda na brody, wiejskie swetry leśnika z Białowieży i folk. Nie robi nam shoegaze, reggae-srege czy Punk. Nie chodzimy w uwalonych błotem butach, nie topimy kotów i nie wyznajemy szatana. Piszemy piosenki z melodią, tekstem i hałasem sprzęgającej gitary Prokopa w tle + robimy ogólną miazgę po klubach.

Gramy alternatywę. Udało się nam zaliczyć Heineken Open'er Festival, dwa razy Węgorzewo, Jarocin, Metropolię, Streetwaves, Uchodrom, kilka razy Jarmark Dominikański, Euro 2012 (strefa kibica Gdańsk), Olimpiada 2012... Wygraliśmy Miasto Rocka, drugie miejsce na In Memoriam Festiwal Grzegorza Ciechowskiego i parę innych. Wywiało nas nawet na Viertel Fest w niemieckiej Bremie.

Graliśmy live'y w TVP3, studio im. Agnieszki Osieckiej, w Trójce (Offsesja), studio Koncertowe im. Janusza Hajduna Radio Gdańsk, w radiowej Czwórce oraz w Radio Pik. Nasze numery znalazły się na składankach m.in "Don't Panic We Are From Poland" czy na Trójkowej OFFensywie.

Kkilkanaście razy coverowaliśmy dla Radio Gdańsk Republikę i Brygadę Kryzys. Ogółem zagraliśmy prawie 200 wykonów. Nagraliśmy trzy EP'ki oraz dwie dobrze przyjęte płyty: "Opowiem Ci kilka historii"; premiera 3 kwietnia 2010 oraz "Cinco de Mayo", debiut 13 grudnia 2013 w sopockim Sfinksie, która zbiera pozytywne recenzje i została wybrana 3-cią "Płytą roku 2013 w Trójmieście" przez użytkowników portalu Rock3miasto.pl.

Damy czadu! Nazywamy się Gentleman!

Więcej informacji na Facebooku.