Święto triathlonu i dobrej zabawy w Przechlewie

Sport, Przechlewo

Data 05.09.2015 00:00-06.09.2015 00:00
Miejsce Nad Jeziorem Końskim
Miejscowość Przechlewo

Konkurs kibicowania, zajęcia sportowe, artystyczne i edukacyjne, koncert Gracjana Kalandyka – to tylko niektóre z atrakcji, jakie będą czekać na kibiców Prime Food Triathlon Przechlewo. Impreza odbędzie się 5 i 6 września nad Jeziorem Końskim.

Do Przechlewa (woj. pomorskie) już w piątek przyjedzie wielu triathlonistów po to, by jak najlepiej przygotować się do imprezy i poczuć jej rodzinną atmosferę. Organizatorzy mają nadzieję, że nie zabraknie też dopingujących.

Kibicowska odsłona

Najwięcej atrakcji dla kibiców przewidziano na sobotę, 5 września. Główną atrakcją będzie koncert młodego wokalisty, Gracjana Kalandyka, znanego m.in. z występów w programie The Voice of Poland. Zachwyca on publiczność swoim magnetycznym głosem i muzyczną wrażliwością. Artysta koncertuje w całej Polsce, realizując swój projekt akustyczny. Sobotni koncert odbędzie się o godz. 19.30 na scenie głównej zlokalizowanej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie.

Tegoroczna impreza została zaplanowana nie tylko z myślą o zawodnikach, ale także o wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas z przyjaciółmi i z rodziną – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów. – Zapraszamy sympatyków triathlonu i okolicznych mieszkańców do wspierania zawodników na trasie i pokazania im tradycyjnej, przechlewskiej gościnności. Kibice będą mogli skorzystać z bogatego programu atrakcji i wziąć udział w konkursach – dodaje Paweł Nowak.

W konkursie kibicowania będą mogły wziąć udział dowolnie zorganizowane grupy. Zwycięzców konkursu wybiorą uczestnicy zawodów i organizatorzy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu zawodów w danym dniu. Udział grupy należy zgłosić do 5 września na adres: [email protected]. W ubiegłym roku zawodników zagrzewały do walki m.in. ekipy „Garnka Mocy”, „Alpejskich Dzwonków” oraz uczestnicy nietypowego wieczoru kawalerskiego. Organizatorzy zaplanowali również konkurs typowania. Każdy, kto prawidłowo wskaże czas uzyskany przez zwycięzcę rywalizacji indywidualnej będzie mógł wygrać rower szosowy.

Nie tylko zabawa

Podczas Prime Food Triathlon Przechlewo odbędzie się również Dzień Dawcy Szpiku. W sobotę w godz. 10.00-16.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie zlokalizowane zostanie specjalne stoisko Fundacji DKMS. Każdy chętny w wieku 18-55 lat będzie mógł zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych, a tym samym uratować życie osobie chorej na białaczkę. Organizatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą dokumentu z numerem PESEL. Oprócz tego w Przechlewie nastąpi odsłona akcji #dobropowraca - polegająca na zbiórce sprzętu sportowego na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Człuchowie.

Moc atrakcji dla całych rodzin

Dla najmłodszych kibiców zorganizowany zostanie Mini Triathlon, przygotowany we współpracy z Akademią Piłkarską Junior Football Academy z Przechlewa. Dzieci będą mogły sprawdzić się w trzech rodzajach aktywności: sprawnościowej, artystycznej lub edukacyjnej. Na terenie zawodów zlokalizowane zostaną strefa EXPO, stoisko z niespodziankami od Gminy Debrzno, a na scenie głównej odbędą się pokazy zumby. Sympatycy triathlonu będą mogli liczyć również na wiele ciekawych atrakcji w specjalnie przygotowanej przez Enea strefie dla kibiców ENERGIA+ Aktywne życie.

Zadbamy o pozytywną energię i dobry nastrój dla wszystkich, którzy przyjadą do Przechlewa – zapewnia Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei, która jest sponsorem tytularnym cyklu Enea Tri Tour. – Zapraszam do naszej strefy ENERGIA+ Aktywne życie, w której nie zabraknie atrakcji. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – zawodnicy, ich rodziny oraz kibice – dodaje Grzegorz Kinelski.

Prime Food Triathlon Przechlewo to ostatnie wydarzenie w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. W Przechlewie odbędą się: triathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim, rywalizacja indywidualna na dystansie 112,95 (tzw. „połówka”) i sztafety na dystansie 56,5 (tzw. „ćwiartka”). W zawodach wystartuje ponad 800 triathlonistów. Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl.