Trwają zapisy na Runmageddon Nightmare, czyli nocny bieg z przeszkodami

Sport, Sopot

Data 05.09.2015 21:30-06.09.2015 01:00
Miejsce Hipodrom
Adres ul. Władysława Łokietka 1
Miejscowość Sopot
Bilety 140 - 200 zł

We wrześniu w Sopocie odbędzie się pierwszy w Europie nocny ekstremalny bieg z przeszkodami, czyli Nocny Runmageddon Rekrut. Uczestnicy zawodów, pod osłoną nocy, pokonają sześciokilometrową trasę z ponad 30 przeszkodami.

W sobotę, 5 września, na sopockim Hipodromie, tuż po zmroku rozpocznie się pierwszy w Europie Nocny Runmageddon Rekrut. Mroczna atmosfera i egipskie ciemności to doskonała okazja, by zmierzyć się z przeszkodami, które nawet w świetle dziennym nie są łatwe do pokonania. Obecnie na liście startowej tego unikalnego biegu znajduje się już prawie 800 nazwisk.

  • Pomysł na Nocny Runmageddon Nightmare narodził się podczas przygotowywania przez nas tras wcześniejszych edycji Runmageddonu. Bardzo często ostatnie przeszkody ustawialiśmy i testowaliśmy właśnie w nocy. Pomyśleliśmy, że skoro my możemy pokonywać trasę w ciemnościach i mamy z tego świetną zabawę, to zawodnikom też powinno się to spodobać. Na nocnym Runmageddonie nrapwdę trudno dostrzec przeszkody. Jesteśmy przekonani, że nocne zawody w Sopocie okażą się strzałem w dziesiątkę, a pokazuje to zainteresowanie tym wydarzeniem oraz tempo zapisów – mówi Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddonu.

Tak więc, w pierwszy weekend września sopocki Hipodrom ponownie stanie się areną ekstremalnych biegów przez przeszkody. W tym dniu rozegrany zostanie Runmageddon Classic na dystansie 12 km z ponad 50 przeszkodami oraz pierwszy w Europie nocny bieg z przeszkodami, czyli Nocny Runmageddon Rekrut. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nocnych marków, ale dla wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić, jak wygląda pokonywanie trasy w ciemnościach.

Runmageddon Nightmare odbędzie się w wersji Rekrut, czyli na sześciokilometrowej trasie, na której znajdzie się ponad 30 różnych przeszkód. Ze względu na nietypową porę rozgrywania biegu, nie należy spodziewać się łatwej przeprawy. Pierwsza seria zawodników wyruszy na trasę nocnego biegu o godzinie 21:30, kolejne startować będą co pół godziny. Ostatni uczestnicy rozpoczną zmagania około północy.

Runmageddon Nightmare w przeciwieństwie do rozgrywanej rano wersji Classic, odbędzie się jedynie na zamkniętym terenie sopockiego Hipodromu. Organizatorzy przygotują kilka niespodzianek, które mają zaskoczyć uczestników.

Zawodnicy, którzy będą startować w dziennej odsłonie Runmageddonu w formule Classic, otrzymają 40 złotych zniżki przy zapisach na nocną edycję.

W ramach imprez towarzyszących, w sobotę odbędzie się Runmageddon Kids, czyli bieg dla dzieci oraz zawody Runmageddon Games na dwustumetrowym torze przeszkód, gdzie pula nagród wynosi 2 tysiące złotych.

Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie.

[IMG]2[/IMG]


Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz działające od 2005 roku Stowarzyszenie OTK Rzeźnik znane z organizacji m.in. Biegu Rzeźnika - górskiego ultramaratonu na dystansie 80 km oraz Maratonu Bieszczadzkiego.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód, niejednokrotnie będzie musiał się wspinać, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.