Planszówkowy zawrót głowy w Experymencie

Kultura, Gdynia

Data 17.07.2015 12:00-18.07.2015 17:00
Miejsce Centrum Nauki EXPERYMENT
Adres Al. Zwycięstwa 96/98
Miejscowość Gdynia
Bilety 12 zł ulgowy, 20 zł normalny

Gdyńskie centrum nauki EXPERYMENT zaprasza na Wakacyjne Warsztaty Weekendowe pod tytułem Planszówkowy zawrót głowy. Już w najbliższy weekend (18 i 19 lipca) przestrzeń wystawy wypełnią pionki, plansze, karty, pola, pytania, zadania oraz niezbędne zasady gry. Wśród gier znajdą się zarówno gry stworzone przez edukatorów EXPERYMENTU, jak i te bardziej standardowe.

  • Przez dwa dni, każdy kto odwiedzi EXPERYMENT w godzinach od 12:00 do 17:00, będzie miał szansę na zabawę oryginalnymi grami stworzonymi przez edukatorów gdyńskiego centrum nauki oraz najciekawszymi tytułami udostępnionymi przez firmę REBEL - zapowiadają organizatorzy.

Wśród gier znajdą się:

  • Zważone, pomierzone, policzone – gra ucząca zasad handlu i komunikacji, gdzie poprzez targowanie się i wymianę barterową gracze poznają podstawy przedsiębiorczości i przy okazji świetnie się bawią.

  • Gry z czterech stron świata – seria gier typowych dla danego regionu. Wśród nich znajdują się tak ciekawe przykłady, jak gra egipska, celtycka, hawajska, a każda z nich uzupełniona jest o indywidualne zasady.

  • Gdynia – historyczna planszówka, gdzie poprzez poruszanie się pionkami po planszy gracz poznaje ciekawostki dotyczące miasta „z morza i marzeń”. Gra uzupełniona jest o karty memo, na których umieszczone są zdjęcia najciekawszych gdyńskich zabytków w dwóch odsłonach dawnej i współczesnej – czy dopasowanie kart jest takie proste? Znajdzie się również test znajomości gdyńskich dzielnic.

Nie zabraknie również czołowych tytułów, takich jak Dixit, Wsiąść do pociągu i wiele innych gier, udostępnionych przez firmę REBEL. Udział w zabawie wliczony jest w cenę biletu wejścia na wystawę.

[IMG]2[/IMG]