Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race

Sport, Gmina Krokowa i Gmina Luzino

Data 04.07.2015 00:00-05.07.2015 00:00
Miejscowość Gmina Krokowa i Gmina Luzino

Po raz trzeci w gminie Krokowa w dniu 4 lipca 2015 r. obędzie się wielkie wydarzenie rowerowe o nazwie Skandia Maraton Lang Team. W tym roku trasa wytyczona będzie w okolicach Żarnowca, a miasteczko tradycyjnie usytuowane w pięknej scenerii Zamku w Krokowej. Dzień później odbędzie się Tauron Lang Team Race.

[IMG_R]2[/IMG_R]

4 lipca zawodnicy będą mieli do wyboru 4 trasy: Paradę Rodzinną – 8 km, Mini – 31 km, Medio – 58 km, Grand Fondo – 86 km. Zapisać na imprezę można się elektronicznie poprzez stronę www.skandiamaraton.pl lub w biurze zawodów, które otwarte będzie dzień w godzinach 16:00-19:00 lub w dniu zawodów w godzinach porannych 8:00-10:30 w miasteczku rowerowym (Zamek w Krokowej).

W trakcie wyścigu Skandia Maraton zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję społeczną Pozytywne Obroty. Za każdy przejechany kilometr na rowerze treningowym sponsorzy przekażą aż 3 zł, a za każdy kilometr pokonany przez uczestnika maratonu jeszcze 20 gr. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów. Zebrane pieniądze pozwolą szkolić dzieci w szkołach i przekazać im odblaski. Więcej o akcji na stronie www.pozytywneobroty.pl.

[IMG_L]3[/IMG_L]

Następnego dnia w niedzielę 5 lipca po raz pierwszy w gminie Krokowa i gminie Gniewino zorganizowany zostanie rajd szosowy pod nazwą Tauron Lang Team Race. Jest to wyścig szosowy przeznaczony dla szerokiej rzeszy sympatyków kolarstwa, jazdy na rowerze oraz zdrowego stylu życia, bez względu na wiek i płeć. Start i meta oraz miasteczko kolarskie usytuowane będą tradycyjnie przy Zamku w Krokowej. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy: Mini – 57 km, Maxi - 114 km.

Obie trasy wytyczone są wokół Jeziora Żarnowieckiego i przebiegają po stronie gminy Krokowa i gminy Gniewino. Zapisać się na imprezę można elektronicznie poprzez stronę http://www.tauronlangteamrace.pl lub bezpośrednio w biurze zawodów przed zawodami – 4 lipca w godzinach 17.30-19.30 lub w dniu zawodów w godzinach 8.00-10.30.

[IMG]4[/IMG]