Tworzenie nowej elewacji budynku

Inne, Puck

Data 06.06.2015 09:00
Miejsce Browar Spółdzielczy Puck
Miejscowość Puck

Browar Spółdzielczy Puck to pierwszy browar spółdzielczy w Polsce i szósty tego typu na świecie, w który zatrudnia osoby z niepełnosprawnością umysłową. Inicjatywa ta łamie stereotypowe podejście do osób z tego typu dysfunkcją, udowadniając że ludzie ci są w stanie pełnoprawnie funkcjonować w społeczeństwie.

Już w najbliższą sobotę 6 czerwca dzięki kooperacji ze słynnym trójmiejskim graficiarzem TUSE oraz przy wsparciu marki CROPP, powstanie nowa elewacja browaru. Podopieczni spółdzielni razem z zaproszonym artystą malować będą niezwykłe graffiti, które będzie jedną z atrakcji browaru.

„To kolejny dowód na to, że nasi podopieczni nie są skazani na dożywotnią produkcją szczotek, czy mioteł. Są w stanie wytwarzać wysokiej jakości produkty czy brać udział w przedsięwzięciach artystycznych” – mówi Agnieszka Dejna.

Również tego dnia wszyscy zainteresowani będą mogli podejrzeć jak wygląda proces warzenia kolejnej warki kooperacyjnego piwa z browarem Hesket Newmarket Brewery, który również działa jako społeczne przedsiębiorstwo w Anglii.

Browar Spółdzielczy Puck. Piwo, które warzy więcej – my nie tylko warzymy piwo, my zmieniamy ludzki los.