Kabaret Łowcy.B w Wejherowie

Kultura, Wejherowo

Data 11.06.2015 19:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 40 zł

Kabaret Łowcy.B powstał w 2002 roku w Cieszynie z inicjatywy studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują oni absurdalny humor, czemu po obejrzeniu choć fragmentu ich występu nikt nie będzie śmiał zaprzeczyć.

Łowcy.B to kabaret działający na scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. Pierwsza nagroda na Pace, Grand Prix Mulatki, Grand Prix na Wyjściu z Cienia oraz Grand Prix Przewałki. Oprócz tego Łowcy wygrali festiwal kabaretu w Zielonej Górze i zdobyli kilka koryt na rybnickim Ryjku.

Jako jedna z nielicznych formacji kabaretowych posiada bardzo obszerny skład. Wspólnie występują: Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławomir Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Mariusz Kałamaga.

Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Podobno żaden instrument nie pochodzi z kradzieży.

Kto raz był na spektaklu Łowców wie, że ilość energii wydzielonej na scenie wystarczy do zasilenia małego miasteczka, a liczba spalonych kalorii jest dla chłopaków lepszym treningiem niż Chodakowska.

Panowie pochwalić się mogą naprawdę długą listą zdobytych nagród, mianowicie takimi jak: Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz II Nagroda Dziennikarzy na VI Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PRZEWALKA, II miejsce na XXIV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim oraz wiele wyróżnień i nagród na PACE: I miejsce, Nagroda za najlepszy rekwizyt czy Nagroda za inteligencję ufundowana przez rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Franciszka Ziejke.

Nietuzinkowi artyści i nietuzinkowy humor, które przedstawiają sprawiają, że bardzo łatwo można pokochać to, co robią. Jedno jest pewne, podczas ich występu nie ma możliwości, by się nudzić!

  • Start: 2015-06-11 19:00
  • Miejsce: Sala Główna Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie
  • Bilet 40 zł

Więcej informacji TUTAJ.