Politycy nie zabijajcie polskich mediów

II Przegląd Zespołów i Kapel Garażowych w Cewicach

Koncerty, Cewice

Data 13.06.2015 14:00-14.06.2015 08:00
Miejsce Amfiteatr (przy Gminnym Centrum Kultury)
Miejscowość Cewice

W sobotę (13 czerwca) w amfiteatrze przy Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbędzie się druga edycja Przeglądu Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych, organizowana przez cewicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. W tym roku o główną nagrodę rywalizować będzie 12 zespołów i kapel z całego Pomorza.

  • Do konkursu zgłosiło się 24 wykonawców z różnych zakątków północnej Polski. Jury wytypowało 10 zespołów, przyznaliśmy także dwa dodatkowe miejsca tzw. „Dzikie karty” dla młodych wykonawców z Lęborka – mówi Adam Nowak, prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Cewicach.

Na scenie w Cewicach wystąpią: Amnezja (Nowa Wieś Lęborska), Black Balloon (Słupsk), Crazy (Człuchów), Haraszo (Trójmiasto), HERBAL (Gdańsk), Mayoness (Lębork) OTHIS (Koszalin), Partyzantów 18 (Słupsk), PodeszFa (Gdańsk), Sto Milionów (Koszalin), Reymond (Lębork - Dzika karta), NO i Fajnie (Lębork - Dzika karta).

Duża liczba artystów, którzy zgłosili się do konkursu nie dziwi, bo do wygrania jest aż 25-godzinna profesjonalna sesja nagraniowa, którą funduje patron medialny imprezy Radio Koszalin. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe nagrody i wyróżnienia dla pozostałych zespołów.

Przegląd rozpocznie się 13 czerwca (sobota) w amfiteatrze przy GCK w Cewicach o godz. 14:00. Do godziny 19:30 potrwają przesłuchania zespołów – dla każdego przewidziano 20-minutową prezentację. O godz. 20:00 odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród. Później na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznej edycji Przeglądu, zespół One Future. Od godz. 22:00 do wczesnego rana potrwa zabawa taneczna z DJ-em.

Więcej informacji o zespołach i programie imprezy można znaleźć na stronie oraz na Facebooku.

Zespoły, które wystąpią 13 czerwca w Cewicach:

Amnezja - zespół istnieje od roku. Grają muzykę cięższą, z elementami punk rocka. Początkowy skład Amnezji posiadał inną wokalistkę, nagrali z nią trzy autorskie utwory. Mają za sobą dwa koncerty na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Przystanku Papież.

Black Balloon - zespół powstał na początku 2014 roku w Słupsku. Tworzą go cztery pochodzące z różnych środowisk osoby. Zderzenie różnych osobowości członków grupy poskutkowało odmiennym stylem, który sami nazywają "balloonowym rockiem". Zespół rozwija się w szybkim tempie i komponuje nowe utwory. Mimo niedługiego stażu ma na koncie sporo koncertów i przeglądów - zarówno lokalnych jak i poza granicami Słupska. Grali już z takimi zespołami jak Dr. Hackenbush, Apteka, Video oraz Materia.

Crazy – zespół składa się z siedmiu osób, 6 nastolatków w wieku 13 – 16 lat oraz dorosłego instruktora, a zarazem gitarzysty zespołu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęli kilka lat temu. Przez ten czas skład zespołu się zmieniał. Spotykają się w każdy piątek, aby pod okiem swojego instruktora szlifować umiejętności. Grają głównie covery.

Haraszo - dinozaur jeśli chodzi początki istnienia, niemowlak jeśli brać pod uwagę granie w obecnym składzie. Po kilku miesiącach przerwy do gry wraca Trójmiejska kapela o niezmienionej od początku nazwie Haraszo. Gra muzykę rockową, pełną riffów i mocnych brzmień. Zawsze starannie się stroją, grają równo i dokładnie, a na próbach zostawiają dużo więcej potu niż wątroby.

HERBAL – zespół z Gdańska, założony w 2013 roku. Poszukując swojego brzmienia, próbują zaistnieć w świecie muzycznym.

Mayoness - zespół istnieje od maja 2005 roku. Różnorodność zainteresowań muzyków sprowadziła ich do wymieszania stylów muzycznych począwszy od blues'a, rock'a, elementów ska, pop'u, rock'a progresywnego aż po elementy poezji śpiewanej. Mają w swoim dorobku spore doświadczenie w realizacji montaży słowno-muzycznych w różnych tematach o szerokim zakresie. Głównym przesłaniem MAYONESS jest żywa muzyka płynąca z wnętrza człowieka, w oparciu na tekstach które pisze życie. Czasem poważnie, czasem z satyrą.... nieraz komicznie.

OTHIS – zespół istnieje od 2005 roku. W 2012 roku w zespole zaszły duże zmiany personalne, zmienił się również styl wykonywanej muzyki. Od tego czasu, dzięki ogromnemu wysiłkowi udało się im zagrać z takimi zespołami jak Turbo, Kabanos, Alastor i inni. Zespół zaangażował się również w projekt Tribute To Dime, gdzie wykonał kilka coverów Pantery. Aktualnie tworzą nowe utwory z myślą o koncertach, jak również nagraniu demo.

Partyzantów 18 - Zespół powstał w czerwcu 2014 roku. Składa się z muzyków grających w przeszłości w lokalnych zespołach, których przekrój muzyczny zaczynał się od klasycznego rocka, punkrocka po deathmetal. Koncertują przy okazji imprez lokalnych np. „Witkacy pod strzechy”, jak i spotkań tematycznych jak ogólnopolski zlot fanów The Cure. Posiadają materiał własny, który zbliżony jest do dokonań polskich zespołów lat 80 jak Made in Poland, Apteka czy Madame, chociaż przy okazji koncertów coverują zespoły rockowe, folkowe czy reagge.

Podeszfa – debiutowali na muzycznej scenie w listopadzie 2009 podczas imprezy doktorantów w klubie Mechanik. Od tamtej pory zespół nieustannie koncertuje zdobywając coraz to szersze grono fanów. Początkowo poruszali się w punk rockowych klimatach, lecz z czasem dołożyli elementy ska i szczyptę alternatywy. W ciągu niecałych 7 lat działalności, zespół może się poszczycić ponad 70 koncertami klubowymi oraz plenerowymi. W październiku 2013 roku zostali laureatem „Przeglądu o lutownicę z czerwoną rączką” organizowanego z okazji 30-lecia Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Sto Milionów – zespół powstał w końcu 2014 roku. Muzycy pochodzą z Koszalina.

Reymond – zespół z Lęborka. Jak sami mówią - grają, bo sprawia im to przyjemność. Sąsiedzi się nie skarżą, więc może i innym się spodoba.

No i Fajnie – zespół powstał podczas przygotowań do spektaklu „Julka” tworzonego przez grupę Enosis Pat Lębork w listopadzie 2014 roku. Brali udział w programie Komendy Głównej Policji w Warszawie „Profilaktyka a Ty” Jeżdżą na wojewódzkie przystanki Pat w różnych miejscach w Polsce. Zespół młody ale z ambicjami.

Patronat honorowy nad imprezą objął Senator RP Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez powiat lęborski, gminę Cewice oraz Fundusz Akumulator Społeczny.

Organizatorzy wydarzenia: Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Cewicach, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Gmina Cewice, Powiat Lęborski, Miasto Lębork, Stowarzyszenie Młodzież Muzyka Morze, Lęborskie Centrum Kultury Fregata. Partnerzy: Drożdżownia MIX Maszewo, Meyn Polska sp. z o.o.