Gdańsk - Nadchodzi Motocross

Sport, Gdańsk

Data 20.06.2015 12:00-21.06.2015 00:00
Miejsce okolice ul. Starogardzkiej
Adres ul. Starogardzka
Miejscowość Gdańsk
Bilety 10zł / dzieci do lat 7 free

Gdański Auto Moto Klub zaprasza fanów motocrossu na Finał Pucharu Polski oraz Rundę Mistrzostw Strefy Północnej! Zapełniona maszyna startowa i wibracje wywołane dźwiękiem silników już w weekend 20/21 czerwca 2015 roku na torze motocrossowym w Gdańsku zlokalizowanym przy ulicy Starogardzkiej.

Finał Pucharu Polski to czas, kiedy zawodnicy walczący o tytuł Mistrza Polski mogą pokreślić swoją dominację w sezonie, ale jest to również czas, kiedy podrażniona ambicja sportowca ma szansę zaspokoić głód zwycięstwa.

W trakcie zawodów będziecie mogli zobaczyć przekrój zawodników polskiego motocrossu - kobiety i mężczyzn, młodzież i weteranów, co więcej w zawodach strefowych może wystartować każdy posiadacz sprzętu crossowego, także hobbyści (jeżeli chcesz wystartować zgłoś się do organizatora). W trakcie wyścigów nikt nie odpuszcza, a zawodnicy wykonują wielometrowe, ekscytujące skoki.

  • Oglądając zawody motocrossowe można dojść do wniosku, że to sport niebezpieczny i mało przyjemny. Krótka chwila spędzona na Mistrzostwach Strefy Północnej wystarczy, aby zweryfikować to stwierdzenie. Podczas spaceru po parku maszyn spotkać można naprawdę młodych zawodników wraz z rodzicami. Maluch dużo niższy od motocykla taty, na palcach pokazuje, że ma pięć lat i z dumą staje przy własnej miniaturowej maszynie. Oczywiście sam jeszcze nie bierze udziału w zawodach, ale na liście zawodników znaleźć można nawet ośmiolatków - relacjonują organizatorzy.

Godni uwagi są zawodnicy Gdańskiego Auto Moto Klubu:

Mx65: Olaf Włodarczak, Maksymilian Chwalik, Sajmon Zarach, Bartosz Popielnicki, Piotr Kajrys, Michał Drypa, Mieszko Polnar,

Mx85: Filip Bukowicz, Jan Gołąbek, Szymon Harańczyk, Oskar Chwalik

Mx2Junior: Michał Kuczyński, Tomasz Procyk, Marcin Kuczyński, Marcel Muszyński, Łukasz Bąkowski, Kamil Strzyżewski

MxKobiet: Joanna Miller

Mx2C: Adam Drypa, Maciej Katulski, Daniel Waksmundzki, Tomasz Góralski

MxOpen: Sebastian Kuncicki

Powyżsi zawodnicy udowodnili już w tym sezonie, że chcą i potrafią walczyć. Na czerwcowe zawody powinno stawić się jeszcze więcej reprezentantów GAMK. Wśród wymienionych wyżej są, ci którzy zdobywali już tytuły mistrzowskie, reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy i Świata. Kibicujmy im! Pomóżmy! Zmobilizujmy!

Wiemy , że kibice jak zawsze nie zawiodą! Zabierzcie na tor znajomych i dzieci, zaprezentujcie widowiskowy i trudny sport. Na torze tradycyjnie będzie można coś przekąsić. Szykujemy także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, a także dodatkowe niespodzianki dla kibiców!

  • Harmonogram wyścigów TUTAJ.

  • MX 85, MX Kobiet, MX B-Open, MXMasters, MX1C (sobota)

  • MX2Junior, MX65, MX2C, MXOpen (niedziela)

Regulamin uzupełniający zawodów TUTAJ.

Tak było rok temu:

Organizator: Gdański Auto Moto Klub Data: 20/21 czerwca 2015 roku. Miejsce: Gdańsk, okolice ul. Starogardzkiej Bilety: 10zł / dzieci do lat 7free