Politycy nie zabijajcie polskich mediów

KSU, Cela nr 3

Koncerty, Gdynia

Data 13.05.2015 20:00
Miejsce Klub Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 30/35

KSU

Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl - bliższy szeroko pojętemu rockowi. Przez pierwsze lata swojej działalności kapela zajmowała się graniem coverów utworów grup takich jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. W roku 1978 przyjęła nazwę KSU, pochodzącą od tablic rejestracyjnych wydawanych pojazdom w dawnym województwie krośnieńskim (w Ustrzykach Dolnych - KSU). Od tego czasu zaczęła też grać punk rocka. Członkowie zespołu napisali nawet list do Radia Wolna Europa z prośbą o emisję zagranicznej muzyki rockowej (Sex Pistols, The Damned). KSU od początku istnienia popierało ideę WRB - Wolną Republikę Bieszczad.

Lata 80. to czas wzrostu popularności zespołu. Dzięki znajomości z Kazikiem Staszewskim, grupa wystąpiła w 1980 roku na ogólnopolskim festiwalu zespołów rockowych Nowej Fali w Kołobrzegu i odniosła wielki sukces. Często zmieniał się skład personalny kapeli. Lata 80. to również okres, w którym członkowie zespołu zmuszeni byli do odbycia służby wojskowej. Dla Siczki - wokalisty KSU, służba w jednostce stała się inspiracją do napisania "1944", "Po drugiej stronie drzwi", "Skazanego na 716 dni" czy "Umarłych drzew". W 1988 roku podczas jednego z koncertów grupa została zauważona przez właściciela studia RSC - Andrzeja Wiśniowskiego. W maju tego samego roku nagrała swój debiutancki album "Pod prąd". Pod koniec lat 80. powstał następny krążek - "Ustrzyki".

Początek lat 90. był dla KSU okresem niepomyślnym. Z powodu nieporozumień podczas nagrywania teledysku do utworu "Ustrzyki" doszło do tego, że A.I.A. zrezygnowała z promowania zespołu, a Adam "Dżordż" Michno opuścił jego skład. Na jego miejsce przyjęty został Bartłomiej "QQŚ" Kądziołka. W 1993 roku ukazał się kolejny album - "Moje Bieszczady". W połowie lat 90. wydane zostały "Na 15-lecie!" oraz "Bez prądu", zawierające nowe aranżacje starszych nagrań grupy. W 1997 Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk zaczął rejestrować materiał na nowy album "Ludzie bez twarzy". Po przerwaniu prac, płyta ukazała się w 2002 roku. W roku 2008 zespół obchodził 30-lecie swojego istnienia, co zaowocowało wydawnictwem "XXX-lecie, Akustycznie". Zawiera ono starsze nagrania grupy wykonane w konwencji folkowo-akustycznej. Poza tym znajduje się na nim także pięć nowych utworów.

Aktualny skład: Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk - śpiew, gitary, muzyka (od 1977) Leszek "Dziaro" Dziarek - perkusja, chóry, programowanie (1999-2003, od 2007) Piotr "Lego" Leszega - gitary, instrumenty klawiszowe, programowanie (od 2009) Łukasz "Luc" Zawada - gitara basowa (od 2011)

CELA NR 3

Od 1984 roku jakoś tak "kręcą się" po różnych zespołach: najpierw Kaplica, Izba Wytrzeźwień, Sherman, Zanik Pamięci, a w końcu - Cela nr 3. Próby, koncerty w okolicach Grudziądza i wreszcie - w 1987 roku, po uprzednim wysłaniu kasety z nagraniami, Festiwal Muzyków Rockowych Jarocin '87. Po Jarocinie częściej zaczęły napływać propozycje koncertów. Grali wszędzie tam, gdzie ich zapraszano. Do roku 1989 kilka razy zmieniał się skład, a w 1990 roku "z przyczyn obiektywnych" drogi muzyków się rozeszły. Po pięcioletniej przerwie przypadek zrządził, że się spotkali. W czasie rozmowy przy piwku padła propozycja, żeby spróbować znowu wspólnego grania. Od słowa do czynu krótka była droga i po kilku dniach zaczęli pierwsze próby. Potem już poszło z górki; próby, koncerty - m.in. Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Grali na jednej scenie z takimi zespołami jak Guitar Gangsters, G.B.H., Angelic Upstarts, Vibrators, UK Subs oraz z wieloma bardzo dobrymi kapelami z "naszego" podwórka. W 2014 roku ukazała się najnowsza płyta Celi nr 3 - "Koniec Punk Rocka?".

Aktualny skład: Wiesław "Gruby" Panter - głos, gitara Krzysztof "Dee Dee" Panter - gitara, głos Jarosław "Kolczyk" Bielski - bębny Andrzej " Anda" Krajewski - bas

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 33 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa