VADER - Zanim nastała Era Chaosu

Koncerty, Gdynia

Data 22.05.2015 20:30
Miejsce Klub Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 35/40 zł

Vader w klasycznym repertuarze - Zanim nastała Era Chaosu.

Vader, zaliczany do głównych prekursorów death metalu w Polsce, założony został w 1983 roku przez Zbigniewa Viki Wróblewskiego oraz Piotra Petera Wiwczarka. Początkowo członkowie zespołu, inspirowani twórczością m.in. Judas Priest i Accept, krążyli wokół speed i heavy metalu, następnie zwrócili się w stronę thrash i death metalu, a to za sprawą ogromnych sukcesów, jakie w tamtym czasie odnosiła grupa Slayer. Liderem Vadera nieprzerwanie od 1983 roku jest Peter, który pełni funkcję gitarzysty i wokalisty grupy oraz jest jej głównym kompozytorem i autorem tekstów. W 1985 roku Vader zagrał swoje pierwsze klubowe koncerty w rodzimym Olsztynie, rok później wystąpił na pierwszym polskim (i pierwszym w całej Europie Wschodniej) festiwalu heavy metalu - Metalmania. Wydawnictwo "Morbid Reich" uzyskało status najlepiej sprzedającego się demo w historii oraz zaowocowało pierwszymi zagranicznymi koncertami i podpisaniem kontraktu na debiutancki album pt. "The Ultimate Incantation" z angielską wytwórnią Earache Rec. Z biegiem lat formacja zyskała status legendy oraz znaczącego źródła inspiracji dla późniejszych grup muzycznych, takich jak: Decapitated, Dissenter czy Yattering. Kolejne dobre płyty, setki koncertów w Europie, w obu Amerykach i w Azji oraz występny na najważniejszych światowych festiwalach tylko potwierdzały wysoką pozycję Vadera na scenie death metalowej. W 2014 roku zespół wydał najnowszy krążek - "TIBI ET IGNI".

Aktualny skład: Peter - wokal/gitara Pająk - gitara Hal - bas James - perkusja

BILETY: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez – przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing – Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Ticketpro

Cena „w dniu koncertu” obowiązuje przez cały dzień – niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą – w klubie.

Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa