Grażyna Auguścik w Wejherowie

Koncerty, Wejherowo

Data 06.06.2015 19:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Adres ul. Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 60 zł

Grażyna Auguścik od lat dziewięćdziesiątych mieszka w Chicago. Jest absolwentką słynnej szkoły Berklee w Bostonie, aranżerką, kompozytorką, producentka, liderką własnych zespołów. Przez wielu krytyków uważana jest za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Koncert w Filharmonii Kaszubskiej promuje płytę, która była nominowana Fryderyka.

Grażyna Auguścik i Trzy Zespoły porywają publiczność w rejony, w których spotykają się folk, jazz i muzyka poważna. Wybitna wokalistka dowodziła trzema znakomitymi formacjami. Jednocześnie! Nowy projekt Grażyny Auguścik nosi tytuł „Orchestar – Inspired by Lutosławski”. Materiał powstał na zamówienie Festiwalu im. Ludwika van Beethovena pani Elżbiety Pendereckiej i wykonany raz w roku 2013. 

Jazzowy fundament zapewnia wokalistce Trio Jana Smoczyńskiego, świetnego pianisty, okazjonalnego  wokalisty, ale także – a może nawet przede wszystkim – aranżera niezwykłej muzyki, jak złożyła się na projekt „Orchestar”. Towarzyszą mu Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Tomasz Wałdowski (perkusja). Ale jazzowe trio, to dopiero jedna trzecia projektu „Orchestar”. 

Drugim zespołem jest ludowa kapela Janusz Prusinowski Trio, które uległo przemianowaniu na Kompanię  Janusza Prusinowskiego. Lider formacji gra na skrzypcach, akordeonie i śpiewa naturalnym tenorem. Drugim równorzędnym solistą jest Michał Żak, grający na klarnecie i fletach, a także na szałamai. Składy czteroosobowego trio dopełniają dwaj Piotrowie – Piszczatowski (baraban i bębenki) oraz Zgorzelski (basetla). 

Trzeci składnik tej wyjątkowej fuzji to Atom String Quartet w osławionym już składzie: Dawid Lubowicz – skrzypce; Mateusz Smoczyński – skrzypce; Michał Zaborski – altówka; Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Ten znakomity kwartet smyczkowy w ciągu dosłownie kilku lat wypracował sobie reputację jednego z najlepszych w Europie (jak również dwa Fryderyki).

KONCERT 

Grażyna Auguścik Orchestar – Inspired by Lutosławski 

2015-06-06 19:00 

Bilety: 60 zł