X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Inne, Gdynia

Data 21.05.2015 10:00
Miejsce Pomorski Park Naukowo–Technologiczny
Adres Al. Zwycięstwa 96/98
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Agencja Rozwoju Pomorza już po raz dziesiąty organizuje Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w nowoczesnych przestrzeniach Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego w Gdyni, 21 maja 2015 roku.

Jak co roku, forum rozpocznie sesja główna, na której zostaną przedstawione możliwości finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie UE 2014-2020. Prelegenci przybliżą zasady dofinansowanie projektów inwestycyjnych i eksportowych, badawczo-rozwojowych oraz podnoszących kwalifikacje i kompetencje pracowników. W drugiej części o charakterze warsztatowym proponujemy udział w czterech blokach tematycznych: Zasoby Ludzkie, Działalność Eksportowa, Start-up, Praktyki CSR.

W części Zarządzanie Zasobami Ludzkimi podejmowane będą tematy dotyczące organizowania działalności HR w firmie i współpracy z Partnerem HR, praktycznego wykorzystania narzędzi HR do oceny pracowników oraz wyboru i rozwoju kluczowych kompetencji pracowników.

W bloku tematycznym poświęconym Działalności Eksportowej eksperci przedstawią praktyczne wskazówki, w tym narzędzia wsparcia ważne dla eksporterów przy ekspansji na nowe rynki.

W ramach sesji Start-Up odbędzie się praktyczny warsztat z zakładania działalności gospodarczej zarówno od strony prawno-administracyjnej jak i finansowej.

W części Praktyki CSR zainaugurowany zostanie raport przygotowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2014. Dobre praktyki" na Pomorzu oraz praktyki CSR w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Przeprowadzony również będzie warsztat o wykorzystaniu praktyk coachingowych w rozwoju pracowników i zespołu oraz budowania odpowiedzialności.

Forum jest również doskonałą okazją do zapoznania się z szeroką ofertą usługową organizacji wspierających przedsiębiorczość na Pomorzu, które uczestniczyć będą w części wystawienniczej wydarzenia. Więcej informacji oraz formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie.

Pomorskie Forum Przedsiębiorczości to wydarzenie opiniotwórcze, poświęcone tematom ważnym, aktualnym i interesującym dla przedsiębiorców. Wybrani prelegenci i trenerzy prezentują bogatą wiedzę ekspercką i doświadczenia, którymi chętnie dzielą się z uczestnikami wydarzenia.

Do udziału zapraszamy przedstawicieli mikro, małych i średnich firm oraz instytucji otoczenia biznesu i JST. Celem Forum jest podejmowanie aktualnej tematyki związanej z rozwijaniem działalności gospodarczej. To także miejsce pozyskiwania informacji, wymiany poglądów i kontaktów biznesowych z innymi przedsiębiorcami, a także prezentacji oferty pomorskich instytucji otoczenia biznesu. Co roku, w wydarzeniu uczestniczy ponad trzysta osób.