Katarzyna Figura będzie właścicielką dziennika

Filmy, Gdańsk

Data 15.05.2015 19:00-19.05.2015 00:00
Miejsce Teatr Wybrzeże
Adres Świętego Ducha 2
Miejscowość Gdańsk
Bilety 20-100 zł

W piątek (15 maja) odbędzie się kolejna premiera Teatru Wybrzeże „Tresowane dusze” z udziałem Katarzyny Figury w roli Rastawieckiej, właścicielki dziennika. Spektakl w reżyserii Adama Orzechowskiego to adaptacja sztuki Gabrieli Zapolskiej, w której pokazano świat mediów z początku XX wieku.

  • Tresowane dusze to jedna z mniej popularnych sztuk wybitnej dramatopisarki, co nie znaczy, że mniej interesująca, czy mniej drapieżna niż jej najczęściej wystawiane utwory. Tym razem autorka skupia swą uwagę na przenikających się środowiskach dziennikarskim i biznesowym w początkach XX wieku. Nieczyste gry, manipulacje, nieuczciwości to z pewnością zjawiska, których nie wolno nam i dziś nie dostrzegać – mówi Katarzyna Figura.

„Tresowane Dusze” stanowi adaptację sztuki Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Adama Orzechowskiego. W inscenizacji występują: Katarzyna Figura, Magdalena Boć, Monika Chomicka-Szymaniak, Małgorzata Oracz, Piotr Chys, Mirosław Krawczyk, Michał Kowalski, Piotr Łukawski oraz Robert Ninkiewicz.

Premiera odbędzie się w piątek (15 maja) w Teatrze Wybrzeże na Scenie Malarnia. Kolejne spektakle odbędą się 16, 17 i 19 maja.

Spektakl został zgłoszony do konkursu na inscenizację dawnych dzieł literatury polskiej "Klasyka Żywa", którego celem jest uczczenie jubileuszu 250-lecia istnienia teatru publicznego w Polsce. Więcej informacji TUTAJ.

[IMG]2[/IMG]