Gdynia Business Week - trwa rekrutacja

Inne, Gdynia

Data 16.08.2015 08:00-21.08.2015 00:00
Miejsce III Liceum Ogólnokształcące
Adres ul. Legionów 27
Miejscowość Gdynia

Miasto Gdynia zaprasza uczniów gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji letnich warsztatów przedsiębiorczości Gdynia Business Week. Zaproszenie kierowane jest również do absolwentów poprzednich edycji programu, którzy mogą wziąć udział w kursie dla zaawansowanych - Advanced Business Week. Na chętnych czeka łącznie 100 wolnych miejsc.

Gdynia Business Week to sześciodniowy kurs kreatywności i przedsiębiorczości prowadzony przez instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujących m.in. takie firmy jak: Boeing czy Microsoft.

W trakcie zajęć uczniowie i studenci poznają tajniki prowadzenia własnej firmy, ćwiczą umiejętność autoprezentacji i w naturalny sposób szlifują język angielski. Zajęcia odbędą się od 16 do 21 sierpnia 2015. Zgłoszenia trzeba przesłać do 22 maja.

Założenia programu są następujące: uczniowie poznają zasady funkcjonowania firmy oraz nabywają umiejętności konieczne do prowadzenia biznesu. Uczestnicy tworzą dziesięcioosobowe grupy – firmy i poprzez różnego rodzaju symulacje, uczą się podejmowania decyzji związanych z kierowaniem przedsiębiorstwem. W ten sposób uczniowie rozwijają techniki komunikacyjne, negocjacyjne oraz umiejętności nawiązywania kontaktów i pracy w zespole.

  • Pod opieką korporacyjnych specjalistów dostaniesz wyjątkową możliwość by poczynić pierwsze kroki w biznesie. Poznaj inspirujących ludzi, zyskaj nowe umiejętności, a przy tym baw się przy tworzeniu swojej wirtualnej firmy – czytamy na stronie.

Więcej informacji na temat programu, terminów i sposobu aplikacji znajduje się TUTAJ.