Sopocki MOPS zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Warto pomagać”

Inne, Sopot

Data 05.05.2015 08:00-03.06.2015 00:00
Miejsce Dom Pomocy Społecznej
Adres ul. Kolejowa 14
Miejscowość Sopot

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w roku 2015 obchodzi 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem: „Warto pomagać”.

  • Zachęcamy do przygotowania prac, które odpowiedzą na pytania dlaczego warto pomagać i w jaki sposób możemy pomóc osobie potrzebującej pomocy, np. osobie samotnej, starszej, chorej, niepełnosprawnej ale także np. koleżance, koledze, sąsiadom, rodzicom lub dziadkom – mówi Zdzisława Ługowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. - Chcielibyśmy poprzez ten konkurs uwrażliwić młodych ludzi na drugiego człowieka, szczególnie na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, zmotywować dzieci i młodzież do podejmowania działań na rzecz osób potrzebujących, a także propagować pozytywne postawy i zachowania – dodaje.

To kolejny pomysł edukacyjny sopockiego MOPS-u mający na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób znajdujących się z trudnej sytuacji. Od kilku lat pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie prowadzą w sopockich szkołach zajęcia edukacyjne pod hasłem „SZANUJĘ – WSPIERAM – REAGUJĘ”. Zajęcia prowadzone są w trzech blokach tematycznych: dotyczą starości, przeciwdziałania przemocy oraz bezdomności.

Konkurs plastyczny pod hasłem „Warto pomagać” organizowany z okazji jubileuszu 25-lecia sopockiego MOPS-u, skierowany jest do dzieci i młodzieży z sopockich szkół podstawowych z klas IV-VI oraz szkół gimnazjalnych a także dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, uczestników zajęć w ośrodkach kultury, bibliotekach oraz innych placówkach prowadzących w Sopocie zajęcia dla dzieci i młodzieży. Rodziny mieszkające w Sopocie mogą również zgłosić dzieci do udziału w konkursie indywidualnie.

Prace plastyczne przygotowane dowolną techniką (np. malarstwo, rysunek, kolaż) w formacie min. A4, max A3, należy przesłać do dnia 2 czerwca 2015 r. na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie ul. Kolejowa 14. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie.