Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Ogólnopolska „Noc Bibliotek" w Stacji Kultura w Rumi

Kultura, Rumia

Data 30.05.2015 18:00-31.05.2015 08:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres ul. Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

W sobotę 30 maja 2015 r. od godz. 18:00 do świtu odbędzie się pierwsza, ogólnopolska Noc Bibliotek – pełna atrakcji, wieczorno-nocna impreza promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać. W akcję włączyła się również Stacja Kultura-siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Dla bibliotek to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.

Co w programie „Nocy Bibliotek” w Stacji Kultura? Akcja rozpocznie się oficjalnie o godz. 19.00 wspólnym czytaniem „Lokomotywy” Tuwima, Biblioteka otwarta będzie tak długo, aż nie pożegna się z nią ostatni gość.

Organizatorzy przygotowali wachlarz atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. spoglądanie w gwiazdy z Heweliuszem, przejażdżka „Orient Expressem”, podróż w krainę smaków, czyli "Rozsmakuj się w Bibliotece", flash mob, wspólne czytanie, literatura śpiewająco, akcja tworzenie plakatu „Wybieram Stację Kultura”, bitewne gry plansozwe i wiele innych.

Wieczór w przyjaznej atmosferze, z książką u boku, latarką w ręku, dobrym humorem oraz w towarzystwie znakomitych gości, to elementy nierozerwalne podczas „Nocy Bibliotek” w Rumi.

Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Patronem honorowym akcji jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem programu jest Instytut Książki. Są z nami także: radiowa Jedynka, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, portal Lustro Biblioteki, magazyn „Biblioteka w szkole”.

Zapraszamy! Wstęp jak zawsze, WOLNY!

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

Szczegółowy program „Nocy Biliotek” w Stacji Kultura wkrótce dostępny na stronie internetowej TUTAJ