Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Wieczorne spotkania z muzyką w hotelu Sofitel Grand Sopot

Inne, Sopot

Data 01.05.2015 18:00-01.06.2015 22:00
Miejsce Sofitel Grand Sopot
Miejscowość Sopot

Z myślą o wszystkich miłośnikach muzyki, hotel Sofitel Grand Sopot przygotował niezwykłą niespodziankę i zarazem propozycję na spokojne weekendowe wieczory. Koncerty na żywo przy akompaniamencie wyśmienitych dań i wykwintnego wina to recepta na wspaniale spędzony czas.

Marka Sofitel od lat wspiera ideę FÉTE DE LA MUSIQUE, która powstała 30 lat temu w Paryżu. Jest to międzynarodowe święto, którego celem jest promocja sztuki poprzez wspólne słuchanie muzyki i koncertowanie. Koncepcja ta przejawia się w hotelach Sofitel nie tylko przy okazji corocznej uroczystości, ale również ma swoje odbicie w bieżących działaniach. Dlatego teraz Sofitel Grand Sopot zaprasza na wieczorne koncerty na żywo, które pozwolą lepiej poznać magię tego miejsca.

Przez cały weekend, goście odwiedzający hotelowy Le Bar, będą mogli rozkoszować się smakiem nadzwyczajnych potraw i win, w otoczeniu stylowych wnętrz oraz przy dźwiękach muzyki, wykonywanej specjalnie dla nich.

W piątek – jazzowo

Muzyczne weekendy inaugurują jazzowe piątki, podczas których goście będą mogli posłuchać jazzowych aranżacji największych hitów, jak i autorskich utworów wykonywanych przez utalentowanych artystów z Trójmiasta: Angelikę Borof (śpiew) i Arkadiusza Krawiela (fortepian). Podczas występów w godzinach 18.00 – 22.00, każdy może również spróbować wyśmienitych ponczów, które będą idealnym ukoronowaniem wieczoru.

W soboty czas na klasykę

Sobotni wieczór to znakomita pora na kojące dźwięki muzyki fortepianowej, granej przez wirtuoza tego instrumentu – Jana Marcinkowskiego. To jego utworów będzie można posłuchać w otoczeniu stylowych wnętrz oraz polecanych przez szefa kuchni hotelu Sofitel Grand Sopot Leszka Patoka, dań. Całość podkreśli degustacja win w klasycznym połączeniu z kartą serów. Koncerty odbywają się w każdą sobotę między godziną 19.00 a 22.00.

Niedziela z harfą

Ostatniego dnia tego triduum muzycznego, goście Sofitel Grand Sopot będą mogli posłuchać na żywo brzmień harfy, na której zagra Anna Bachleda. Ten niezwykły instrument wymaga nie lada kunsztu, który będzie można zaobserwować podczas koncertów. Słuchając muzyki warto skusić się na klasyczne dania lunchowe i obiadowe opracowane według autorskiej koncepcji Leszka Patoka. Propozycja ta dostępna będzie między godziną 15.00 a 18.00.

„Muzyczne weekendy to wspaniała okazja, by zaproponować naszym gościom sposób na niecodzienne spędzenie czasu oraz pobudzenie wszystkich zmysłów. Poprzez niezwykłe wnętrza, które cieszą wzrok swoją elegancją, klasyką i designem, a także wyśmienite dania, będące połączeniem elementów kuchni francuskiej i polskiej, aż w końcu za sprawą delikatnych dźwięków muzyki klasycznej – każdy będzie mógł znaleźć chwilę ukojenia przed nadchodzącym tygodniem. Koncerty na żywo to także gratka dla koneserów, którzy szukają wysublimowanych elementów również w muzyce ” – podkreśla Gregory Millon z Sofitel Grand Sopot.

Sofitel Grand Sopot to najbardziej znany obiekt hotelowy na wybrzeżu, stylowe miejsce wypoczynku, które na stałe wpisało się w krajobraz i historię miasta. Położony nad samym brzegiem morza charakteryzuje się znakomitą kuchnią, będącą kompozycją różnorodnych smaków. Kulinarne wariacje powstają z najświeższych sezonowych produktów i nawiązują zarazem do potraw z Francji i świata, z mocnym akcentem lokalnym. Francuski szyk przejawia się nie tylko w kuchni, ale i designie hotelu, który w swych wnętrzach wspaniale łączy nowoczesną aranżację z klasyczną elegancją.