Warsztaty taneczne - Poruszamy Szkołę

Sport, Gdańsk

Data 09.05.2015 11:00-05.09.2015 15:00
Miejsce Dance Avenue
Adres Konrada Leczkowa 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 100 zł

Wychodząc naprzeciw naturalnym potrzebom ruchowym dzieci i mając na względzie ich całościowy rozwój oraz dostrzegając potrzebę promocji tradycji, pragniemy zaproponować Państwu warsztaty taneczne dla pracujących z dziećmi nauczycieli, pedagogów, opiekunów, pracowników świetlicy, wychowawców kolonijnych, drużynowych oraz kreatywnych rodziców.

Proste tańce zaczerpnięte z ludowości polskiej i tradycji innych krajów europejskich staną się niezastąpionym przerywnikiem podczas zajęć lekcyjnych i przedszkolnych, sprawdzą się także na zabawach, wyjazdach integracyjnych, koloniach, biwakach.

Tańce integrują i dają dużo radości ludziom w każdym wieku, dlatego animatorzy czasu wolnego i wodzireje także uszczkną z warsztatów coś dla siebie. Utwory zostaną wykonane na żywo przez doświadczonych muzyków folkowych w ich autorskich kompozycjach i aranżacjach - Jakuba Szczygła (flet) i Tomasza Fojgta (gitara), naukę poprowadzi Katarzyna Kostańska (instruktor tańca).

Cele: rozbudzenie miłości do kultury tradycyjnej poprzez dwa jej aspekty - muzykę i taniec jako ciekawej i wartościowej alternatywy współczesnej kultury masowej, kontakt z kulturą żywą, zwiększenie świadomości społecznej i wiedzy na temat kulturowych korzeni Europy u osób dorosłych i dzieci, nabycie podstawowych umiejętności tanecznych, poznanie sposobów uczenia i modyfikacji prostych tańców tradycyjnych, integracja, radość, dobra zabawa.

Odbiorcy: wszyscy żądni radości i tańca :)

Ekwipunek uczestnika: dobry humor, wygodny, niekrępujący ruchów strój, miękkie, nierysujące parkietu obuwie.

Podarunki na pożegnanie: zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach, materiały dydaktyczne (opis tańców + muzyka).

Zapisz się już TERAZ