Zobacz największego na świecie Titanica z klocków LEGO

Kultura, Gdańsk

Data 06.05.2015 09:00-21.06.2015 21:00
Miejsce Fun Arena
Adres Pokoleń Lechii Gdańsk 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety 12 zł ulgowy , 20 zł normalny, http://www.wystawaklockow.pl/gdansk.php

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO zaskoczy makietą 11-metrowego Titanica, zbudowanego z ponad 500 000 klocków. To gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 6 maja do 21 czerwca w FUN Arenie przy PGE Arena w Gdańsku można zobaczyć nietypowe atrakcje.

Dziesięć tirów klocków i sprzętu, fantastyczne budowle, praca niemal 100 osób i największy na świecie statek z klocków Lego. Okręt zbudowany jest z pół miliona klocków, ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości i powstał z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

[IMG_R]2[/IMG_R]

  • Budowanie z klocków jest dla wielu osób jedną z najlepszych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Ograniczenia te występują jedynie w warunkach domowych, gdzie ilość miejsca, czas i finanse nie pozwalają tworzyć budowli na wielką skalę. Dlatego główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. Wystawa stworzy dla rzeszy fanów Lego niepowtarzalną okazję do puszczenia wodzy fantazji – opowiada Rafał Szymański, organizator wystawy.

Wystawa łączy więc zabawę i edukację. Eksponaty prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne.

Organizator wystawy stworzył również miejsce do zabaw klockami Lego. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdzie się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego oraz przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy, będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych.

Wystawa w Gdańsku stanowi premierę kilku nowych eksponatów, a wśród nich m.in. interaktywna mapa Europy oraz liczne instrumenty muzyczne. Efektownym uzupełnieniem całości są mechanizmy aktywizujące widzów. Makiety te są wyposażone w integralne oświetlenie i mechanizmy umożliwiające samodzielne ich uruchamianie.

Wystawa została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Tym samym w trakcie wystawy promowane będą treści dotyczące bieżących działań rzecznika.

Otwarcie wystawy ma miejsce 6 maja. Wystawa będzie czynna codziennie. Ceny biletów wstępu wahają się od 10 do 18 zł. Szczegóły dotyczące sprzedaży biletów w systemie on-line TUTAJ.

[IMG]3[/IMG]

[IMG]4[/IMG]

[IMG]5[/IMG]