Europejski Tydzień Młodzieży w Redzie

Imprezy klubowe, Reda

Data 27.04.2015 14:00-10.05.2015 00:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży w tym roku realizowane są w dniach 27.04-10.05. W związku z wydarzeniem, w Redzie odbędzie się seria interesujących spotkań.

W sobotę (2 maja) rozpocznie się „INTERaktywna majówka w Redzie”. Od godziny 14:00 do 17:00 uczestnicy będą mogli zapoznać się z programem Erasmus+, a także dowiedzieć się jakie furtki otwiera lokalny i zagraniczny wolontariat. Eksperci doradzą uczestnikom, co należy zrobić, by wziąć udział w międzynarodowej wymianie młodzieży.

Organizatorzy przewidzieli również na ten dzień (2 maja) „INTERaktywne Malowanie”. Prowadzący zaprezentują, jak przy użyciu tableta graficznego stworzyć prawdziwe dzieło sztuki i pomogą rozwinąć umiejętności związane z nowymi technologiami. Zajęcia umożliwią również zaangażowanie się w życie społeczne poprzez współpracę z seniorami.

Kolejne spotkanie pod tytułem „Młodzi na start!” przewidziane jest na środę (6 maja). Tego dnia młodzież pozna zasady, przepisy oraz wymagane dokumenty, które są niezbędne, by podjąć wolontariat. Prowadzący zaprezentują wzory ankiet oraz umów, a także powiedzą, dlaczego warto rozpocząć karierę zawodową właśnie od wolontariatu.

Spotkanie kończące „INTERaktywną majówkę” odbędzie się w czwartek (7 maja). Specjaliści poświęcą ten dzień zagadnieniom związanym z CV. Wyjaśnią jakie zdjęcie należy dobrać do oficjalnych dokumentów, wskażą najpopularniejsze błędy związane z pisaniem CV oraz listu motywacyjnego. Eksperci odpowiedzą także na pytania, które nurtują uczestników właśnie w tym zakresie.

Celem Europejskiego Tygodnia Młodzieży jest, by głos młodzieży w sprawach dla niej istotnych był słyszalny na różnych poziomach – lokalnym, regionalnym, krajowym i w końcu europejskim. Organizatorzy chcą, by młodzież aktywnie brała udział w życiu politycznym, publicznym i rozwijała swój potencjał zawodowy oraz dzieliła się sukcesami.

Lokalnym miejscem spotkań będzie Miejski Dom Kultury w Redzie (Fabryka Kultury), który mieści się przy ul. Łąkowej 59A. Wydarzenie współtworzą także: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Fundacja Przedsiębiorczość Innowacyjność Kreatywność.

[IMG]2[/IMG]