Matisyahu zagra w B90

Koncerty, Gdańsk

Data 26.08.2015 20:00
Miejsce B90
Miejscowość Gdańsk
Bilety I PULA 70 zł / ilość ograniczona II PULA 80 zł / do 31 lipca III PULA 90 zł / od 1 sierpnia

Po zeszłorocznym występie na jarocińskiej scenie Matisyahu wróci do Polski. Artysta zagra dwa koncerty 26 sierpnia w gdańskim B90 i 27 sierpnia we wrocławskim Eterze.

Matisyahu to amerykański wokalista, który w swojej twórczości łączy reggae, rock i hip hop z żydowskim folklorem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku – w 2004 roku wydał debiutancki album „Shake Off The Dust…Arise”, z którego pochodzi jeden z jego najpopularniejszych singli – „King Without A Crown”. W kolejnych latach ukazały się płyty „Youth” (2006), „Light” (2009) i „Spark Seeker” (2012). Każdorazowo Matisyahu zbiera bardzo dobre recenzje, niejednokrotnie też był wyróżniany i nagradzany za swoją twórczość – m.in. w 2006 roku, kiedy został ogłoszony przez magazyn „Billboard” topowym artystą reggae.

Początkowo na scenie występował w jarmułce, a jego teksty wielokrotnie dotyczyły relacji łączących go z Bogiem. Przełom nastąpił w 2012 roku przy płycie „Spark Seeker”, na której można usłyszeć wyraźne elektroniczne inspiracje. Matisyahu pozbył się tu jarmułki i chasydzkiej brody, choć jego wiara pozostała niezmieniona.

Muzyk słynie z rewelacyjnych koncertów, o czym miała już okazję przekonać się zgromadzona w Jarocinie publiczność. Ponieważ od wydania „Akedy” muzyk regularnie koncertuje – można spodziewać się równie doskonałych występów w Gdańsku i Warszawie!

Ostatnim albumem w dorobku Matisyahu jest płyta „Akeda”, która ukazała się w 2014 roku. Promowały ją m.in. dwa single:

„Surrender”: https://www.youtube.com/watch?v=YTuOaisKj3c

„Broken Car”: https://www.youtube.com/watch?v=JgHskTnwnd4

Na koncerty zapraszają Lion Stage, PW Events, B90 i Go Ahead!

Wszelkie informacje znajdują się na: www.go-ahead.pl, www.lionstage.com i www.b90.pl.

Trasa koncertowa:

26 sierpnia 2015 Gdańsk @ B-90

27 sierpnia 2015 Wrocław @ Eter

Bilety do nabycia online na http://tickets.soundrive.pl/pl/ i w punktach stacjonarnych.