Mieszkańcy Rumi wypełnią PIT w obecności ekspertów

Inne, Rumia

Data 10.04.2015 12:00
Miejsce Urząd Miasta Rumi (Referat Integracji Europejskiej i Promocji)
Adres ul. Sobieskiego 7
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Twój PIT wciąż czeka na uzupełnienie, a Ty nie wiesz jak to zrobić? Już w najbliższy piątek (10 kwietnia) w godzinach 12:00-15:00 mieszkańcy powiatu wejherowskiego będą mieli okazję wypełnić zeznanie podatkowe w obecności ekspertów. Zainteresowali są zaproszeni do sali bankietowej Urzędu Miasta Rumi, gdzie po uzupełnieniu dokumentacja zostanie przesłana drogą elektroniczną.

Wszyscy, którzy do tej pory nie wypełnili zeznania podatkowego, mają okazję zrobić to w obecności eksperta. Nie jest to jednak pierwsza inicjatywa tego typu.

Urzędnicy mają pomóc podatnikom w obsłudze internetowej deklaracji, tak by w przyszłości mieszkańcy mogli samodzielnie rozliczać się drogą elektroniczną. Opinie dotyczące sposobu rozliczenia są jednak podzielone, a większość podatników wciąż nie przekonała się do nowoczesnych metod.

7 marca w wejherowskim Urzędzie Skarbowym odbył się dzień otwarty dla podatników i cieszył się on sporą frekwencją. Od godziny 9:00 do 13:00 wszyscy zainteresowani rozliczeniem podatkowym mogli skorzystać z pomocy urzędników. Teraz taką szansę otrzymali mieszkańcy Rumi. Warto skorzystać, ponieważ ostateczny termin składania zeznań podatkowych mija wraz z końcem kwietnia.

Organizatorami piątkowego spotkania w rumskim UM jest Burmistrz Rumi wraz z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Wejherowie.