III Festiwal Kultury Białoruskiej na Pomorzu

Kultura, Wejherowo

Data 08.05.2015 08:00-16.05.2015 00:00
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Przed nami III edycja Festiwalu Kultury Białoruskiej. W tym roku do Gminy Wejherowo oraz instytucji kulturalnych na terenie województwa pomorskiego zawita Orkiestra Bałałajkowa Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki z Mińska.

Na naszym terenie gościć będą od 8 do 16 maja. W tym czasie wystąpią m.in. w Centrum Św. Jana w Gdańsku, Sali Karwan Muzeum Zamkowego w Malborku, a także w kościołach gminy Wejherowo w Górze, Bolszewie, na scenie letniej Gminnego Ośrodka Kultury w Gościcinie, a także dzielić się będą innymi aspektami (także kulinarnymi) swojej kultury w Bibliotece Publicznej w Bolszewie.

Tymczasem zwracamy się do wszystkich osób i rodzin, które gościły białoruskich muzyków w przeciągu dwóch minionych lat oraz pozostałych chętnych z prośbą o zapewnienie dachu nad głową dla naszych gości z Białorusi od 8 do 16 maja tego roku.

Wszystkich, którzy dysponują w tym czasie miejscem dla co najmniej dwóch osób oraz są dyspozycyjni, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Wejherowo pod nr tel. 728 842 689 lub na adres mailowy: [email protected].

Za otwarte serca serdecznie dziękujemy!

Szczegóły imprezy na plakacie

[IMG]2[/IMG]