Kino w Fabryce Kultury

Filmy, Reda

Data 18.04.2015 19:00-23.05.2015 00:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59A
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Stwórz kino w mieście. Rusza Redzki Klub Filmowy! Wybierz filmy, które będą pokazywane w kwietniu i maju. Wypełnij ankietę, przyjdź na projekcję i stwórz Redzki Klub Filmowy.

Redzcy aktywiści wychodzą na przeciw maniakom kina. 18 kwietnia i 23 maja o godz. 19.00 w Fabryce Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A) rozpocznie swoje działanie Redzki Klub Filmowy, czyli darmowe pokazy filmowe, połączone z dyskusjami i konkursami.

  • W Redzie nie ma kina. Na najbliższy seans trzeba jechać do okolicznych miejscowości. Postanowiliśmy to zmienić. Chcemy, żeby amatorzy dobrej kinematografii, których jest w Redzie naprawdę sporo, mogli zobaczyć w swoim mieście interesujące ich tytuły. Stworzyliśmy specjalną ankietę, by poznać oczekiwania lokalnych fanów kina – tłumaczy Piotr Majchrzak ze Stowarzyszenia Kulturnatywa, organizator projektu.

Przez najbliższy tydzień wybierane będą filmy, które obejrzymy podczas wydarzenia. Głosować można do 29 marca, za pośrednictwem ankiety. Wśród proponowanych pozycji m.in. „Jesteś Bogiem”, „Jak zostać królem” i „Polowanie”. O tym, który film zobaczymy, zadecydują głosy mieszkańców Redy, potencjalnych widzów.

  • Liczymy na wszystkich mieszkańców, którzy chcą spędzić wieczór w dobrej atmosferze. Im wyższa frekwencja, tym większe szanse na stworzenie całorocznego klubu filmowego, o który staramy się już od ponad roku – dodaje Piotr Majchrzak.

Redzki Klub Filmowy to idea cyklicznych, bezpłatnych spotkań z dobrym kinem. Oprócz seansu przewiduje tworzenie dyskusji i konkursów. Projekt jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego Redzkiego Przeglądu Filmowego, który został zorganizowany w zeszłym roku.

Wstęp na pokazy jest wolny. Redzki Klub Filmowy jest współfinansowany ze środków miasta Redy. Organizatorem wydarzenia jest lokalna organizacja pozarządowa - Stowarzyszenie Kulturnatywa.