Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Świąteczny przemarsz rzemieślników

Imprezy klubowe, Wejherowo

Data 19.03.2015 15:00
Miejsce Dom Rzemiosła
Adres ul. Hallera 18
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Zarząd Powiatowego Cechu Rzemiosł i Małych Przedsiębiorstw organizuje 19 marca w Wejherowie uroczyste obchody „Świętego Józefa - Patrona Rzemiosła”. Z tej okazji odbędzie się tradycyjny przemarsz rzemieślników ulicami miasta ze sztandarami i nabożeństwo w kolegiacie.

W pochodzie weźmie udział około 150 uczestników, w tym kilkudziesięciu uczniów Niepublicznej Szkoły Rzemiosł. Spotkanie gości, pocztów sztandarowych i wszystkich uczestników zaplanowane jest o godz. 15.00 przed Domem Rzemiosła przy ul. Hallera 18. Uroczysty przemarsz z orkiestrą ulicami Strzelecką, 3 Maja, Kościuszki na Skwer Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 15.30, gdzie delegacja rzemieślników złoży kwiaty przed obeliskiem Papieża Jana Pawła II i obeliskiem poświęconym śp. ks. Bogusławowi Żurawskiemu.

O godz. 16.00 zostanie odprawiona w kolegiacie Msza św. w intencji środowiska rzemieślniczego. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych i zaproszonych gości do lokalu gastronomicznego „Tawerna”, gdzie odbędzie się spotkanie rzemieślników.