Weź udział w kampanii Ekoodpowiedzialni i dbaj o środowisko!

Inne, Rumia

Data 14.03.2015 11:00
Miejsce Port Rumia Centrum Handlowe Auchan
Adres Grunwaldzka 108
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Jak znacząco zmniejszyć rachunki za wodę i prąd? Po co i jak segregować odpady? Czy mamy wpływ na to, jak wygląda nasze środowisko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć w najbliższą sobotę w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Odbędzie się tu spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Ekoodpowiedzialni".

Średnio każdy z nas rocznie produkuje ponad 300 kilogramów odpadów, z czego niewiele jest poddawanych recyklingowi. Warto pamiętać o tym, że wzorce ekologicznych zachowań najlepiej kształtować już wśród najmłodszych. Podczas rozpoczynającej się w tym tygodniu kampanii edukacyjnej "Ekoodpowiedzialni", dzieci i ich rodzice dowiedzą się, że wystarczy mała zmiana ich codziennych nawyków, aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko.

Podczas spotkań organizatorzy będą przekonywać, że jeśli na przykład zakręcimy wodę na czas szczotkowania zębów, a zamiast kąpieli w wannie częściej wybierzemy prysznic, nasze rachunki za wodę znacznie zmaleją. Z kolei wydatki na energię elektryczną można obniżyć, gasząc światło w pomieszczeniach, z których nie korzystamy.

Dzieci będą zdobywać wiedzę o ekologii podczas zabaw, praktycznych ćwiczeń i łamigłówek oraz warsztatów plastycznych. Rodzice i ich pociechy otrzymają materiały informacyjne, które pozwolą utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkań. Każdy otrzyma również sadzonkę, którą będzie można uprawiać w przydomowym ogródku lub na balkonie. W trakcie kampanii rozdanych zostanie 10 tysięcy roślin.

Spotkanie w ramach kampanii "Ekoodpowiedzialni" odbędzie się 14 marca, w godzinach 11.00-17.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Wszelkie informacje na temat kampanii "Ekoodpowiedzialni" oraz materiały informacyjne można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować śmieci. Ekoodpowiedzialni" to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan. Będzie się odbywała w kolejne weekendy od marca do czerwca 2015 r. w 22 galeriach handlowych Auchan.