Jeden z najbardziej rozpoznawalnych trójmiejskich muzyków jazzowych – Wojciech Staroniewicz zaprezentuje swój autorski projekt „A'freak-an” w niezwykłym miejscu. Sopockie kontenery, znajdujące się w sąsiedztwie toru gokartowego, tworzą oszkloną, nietypową konstrukcję, która daje artystom nowe możliwości przedstawiania sztuki. To z kolei dostarcza publiczności wielu niezapomnianych wrażeń. Wydarzenie łączy się z funkcjonowaniem nowej atrakcji turystycznej Sopotu – Eco Line - chętnych mieszkańców i turystów na miejsce koncertu dowiozą z centrum miasta ekologiczne busy.
data: 18 sierpnia 2012 (sobota)
godzina: 20:30
miejsce: Tor gokartowy Kartcenter sopot ul. 3 maja 69 b (Sopot Wyścigi, naprzeciwko stacji SKM)
bilety: 10 zł
„A'freak-an Project” Wojciecha Staroniewicza to projekt muzyczny inspirowany twórczością czarnego lądu. Posługując się własnym językiem i wyobraźnią, artyści tworzą całkiem nową wizję tego bogatego kulturowo kontynentu. Program koncertu stanowić będą utwory inspirowane nazwami - imionami, które w poszczególnych językach południowoafrykańskich nabierają dodatkowego znaczenia. „Asale” jest kobiecym imieniem, które można przetłumaczyć jako „mówić” w języku Yao (Malawi); „Dingane” to męskie imię, które oznacza „tego, który poszukuje” w języku Zulu (RPA); „Chisisi” znaczy „sekret” w języku Yao (Malawi); Muchaneta oznacza „poczujesz się zmęczony” w języku Shona (Zimbabwe); „Chenzira” oznacza „urodzony w podróży” w języku Shona (Zimbabwe); „Utni” to „życie” w języku Yao (Malawi) i w końcu „Dakarai” to „radość” w języku Shona (Zimbabwe). Imiona te definiują każdy utwór ze strony muzycznej, wizualnej i interpretacyjnej.
Ważnym elementem każdego „A'freak-an” jest improwizacja oraz wzajemna inspiracja muzyków, która powoduje, że każdy koncert jest zupełnie inny, niepowtarzalny. Emocjonalność utworów sprawia, że odbiorcy czują się częścią muzyki, a dzięki wizualizacjom z łatwością przenoszą się do krainy dźwięków. Połączenie wrażeń audiowizualnych zwiększa siłę odbioru i przekazu, co z pewnością nabiera dodatkowego znaczenia w otoczeniu sopockich kontenerów.
Do wspólnego grania skomponowanej przez siebie muzyki, która stanowi trzon tego projektu Wojciech Staroniewicz - saksofon tenorowy zaprosił znanych i cenionych muzyków ze środowiska trójmiejskiego. Tym razem w towarzystwie lidera zagrają dla Państwa: Przemek Dyakowski: saksofon tenorowy; Łukasz Poprawski: saksofon barytonowy; Michał Ciesielski: saksofon tenorowy; Dominik Bukowski: marimba, wibrafon; Janusz Mackiewicz: gitara basowa; Roman Ślefarski: perkusja; Larry Okey Ugwu: afrykańskie instrumenty perkusyjne; Rafał Chomik: wizualizacja.