26.10.2024 09:40 7 OR/Puckie Hospicjum pw. im. św. O. Pio

18 tysięcy zniczy zapłonie, by wesprzeć chorych. Startuje akcja „Zapal światełko dla Puckiego Hospicjum”

fot. Puckie Hospicjum pw. im. św. o. Pio

Zapalony znicz to symbol pamięci i szacunku dla zmarłej osoby. Pracownicy i wolontariusze Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio od 2009 roku udowadniają, że jako cegiełka, może również pomagać. Rusza akcja Zapal światełko dla Puckiego Hospicjum”.

Zbliża się listopadowy okres zadumy i wspomnień o bliskich, których nie ma już z nami. Nadchodzące uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to też czas wielkich przygotowań. Od 2009 roku w tym refleksyjnym czasie Puckie Hospicjum organizuje wydarzenie znane także jako akcja „Znicz”, która przyciąga uwagę i serca wielu Darczyńców.

W tym roku Puckie Hospicjum planuje przekazać aż 18 tysięcy zniczy z naklejką akcji. Taki znicz to cegiełka, która nie tylko symbolizuje pamięć o zmarłych bliskich, ale także niesie rzeczywistą pomoc. Znicz jest bowiem przekazywany za datek w dowolnej wysokości. Można przekazać go do oznakowanej puszki lub skanując kod QR - wówczas korzystamy z systemu szybkich płatności PayU. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie Podopiecznych Puckiego Hospicjum.

Lista miejsc, w których będzie prowadzona akcja „Znicz” w 2024 roku:

W akcję zaangażuje się blisko 550 Wolontariuszy, ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki hospicyjne. Będą oni obecni na cmentarzach, przy kościołach i kapliczkach w powiatach puckim i wejherowskim.

Wolontariusze są naszą siłą. Bez nich ta akcja nie miałaby szans powodzenia. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że dzielą z nami swój czas, mimo, że często również oni wspominają swoich bliskich i odwiedzają cmentarze w tym okresie — mówi Honorata Zimna z Puckiego Hospicjum, koordynator akcji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...