Jednym z elementów każdej kampanii wyborczej są rozmieszczane w przestrzeni publicznej plakaty. W Rumi już od 4 lat wywieszanie takich materiałów na zarządzanych przez miasto terenach jest mocno ograniczone.
Zakaz rozmieszczania plakatów i haseł wyborczych na zarządzanych przez miasto przystankach komunikacji publicznej, sygnalizacji świetlnej, a także słupach oświetleniowych, energetycznych i telekomunikacyjnych obowiązuje od 18 września 2019 roku.
— Zarządzenie w tej sprawie zostało wydane głównie z uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ponieważ w poprzednich latach to właśnie przy głównych ulicach Rumi najczęściej można było uświadczyć materiały promujące poszczególnych działaczy i polityków, co często dekoncentrowało kierowców. Mieszkańcy sygnalizowali również, że liczba plakatów o tej tematyce jest po prostu zbyt duża, a po kilku tygodniach zaśmiecają one miasto – informuje rumski magistrat.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zamek w Łapalicach z pozwoleniem na rozbudowę
W tym roku problem dotyczy głównie 14 słupów ogłoszeniowych zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.
— Ich maksymalne wymiary sięgają 190 centymetrów wysokości i 4 metrów w obwodzie, ponadto są zlokalizowane przy ruchliwych ulicach: Starowiejskiej, Grunwaldzkiej, I Dywizji Wojska Polskiego, Gdańskiej, Pomorskiej, Placu Kaszubskim, Towarowej, Tysiąclecia, Kamiennej i Górniczej. To powoduje, że słupy ogłoszeniowe stanowią atrakcyjną przestrzeń reklamową, a niektórzy uznają je za niczyje – czytamy na stronie rumia.eu.
Jak informuje MOSiR, w ciągu ostatnich trzech miesięcy 80% plakatów wywieszanych bez zgody zarządcy stanowiły materiały ugrupowań politycznych. Zazwyczaj były to zaproszenia na spotkania, wiece lub happeningi. Miejska jednostka usuwa takie plakaty na własny koszt, a wskazanego na plakacie organizatora upomina o zakazie.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: W wypadku zginęło dwóch młodych mężczyzn
Osoby i podmioty zainteresowane zamieszczeniem na słupach ogłoszeniowych jakichkolwiek materiałów każdorazowo muszą zwrócić się w tej sprawie do MOSiR-u.
Wybory do Sejmu i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się 15 października 2023 roku.
09:07
Luzino póki co, korkuje się w stałych miejscach. W cierpliwość uzbroić się muszą kierowcy znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej i Ofiar Stutthofu. Unormowała się z kolei sytuacja w pobliżu kościoła pw. Św. Wawrzyńca. Ruch w tym rejonie jest płynny.
W Gościcinie, duży ruch jest teraz na gościcińskiej górce. Kumuluje się tradycyjnie w okolicach skrzyżowania z ulicą Szeroką i Słoneczna. W cierpliwość kierowcy uzbroić się muszą również w okolicy szkoły podstawowej.
Podobnie tłoczno jest teraz na ulicy Szkolnej w Bolszewie. Kto może, lepiej niech omija te okolice. Problem z płynnością jazdy będą mieli również kierowcy na ulicach Głównej i Zamostnej. Duży ruch jest teraz w okolicach ronda na ulicy Strażackiej.
Przypominamy, że trwa remont ulicy Tartacznej w Wejherowie, więc w tym miejscu kierowcy muszą kierować się dalej na ulicę Przemysłową, która w tej chwili jest w miarę przejezdna.
08:56
Utrudnienia w ruchu w Luzinie na ulicy Wilczka - trwają prace drogowe. Wprowadzono ruch wahadłowy od skrzyżowania z byłą krajową szóstką do ulicy Lipowej.
09:34
Korkuje się Obwodnica Trójmiasta za Osową w kierunku Gdyni. korki tworzą się w obu kierunkach.
08:32
Korkuje się Gościcińska Górka. Spory ruch jest na ulicy Sobieskiego w Wejherowie. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Rumi.
08:33
Korkuje się za to ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na dawną drogę krajową numer sześć. Wolniej możemy też przemieszczać się na gościcińskiej górce w rejonie skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie.