13.06.2023 15:30 0 PM/KPP Puck
Pijany chodził po dachu budynku w Karwieńskich Błotach, narażając się na utratę życia i zdrowia. 38-latek wykrzykiwał niezrozumiane słowa i machał rękoma. Interweniowali policjanci.
W niedzielę około godz. 19.00 policjanci odebrali zgłoszenie, że po dachu budynku w Karwieńskich Błotach chodzi mężczyzna, który prawdopodobnie chce skoczyć.
— Policjanci z Komisariatu w Krokowej po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” obowiązuje w każdej sytuacji. Liczyła się każda sekunda dlatego też, na miejsce natychmiast zostali skierowani dwaj policjanci z komisariatu przy ul. Żwirowej 4 – informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk z puckiej komendy.
Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że może być pijany, wykrzykiwał niezrozumiane słowa i machał rękoma.
— Policjanci natychmiast podjęli działania - zaczęli z nim rozmawiać i dzięki tym skutecznym namowom mężczyzna dobrowolnie zszedł. Policjanci zbadali mężczyznę i okazało się, że miał 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.
Zapamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:
— 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
— 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.