Pierwsza polska elektrownia jądrowa ma stanąć w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino (gmina Choczewo). Według harmonogramu, w 2026 roku ruszy budowa pierwszego bloku, a cała elektrownia ma być gotowa w 2037 roku. Budowa elektrowni generuje mnóstwo pytań i wątpliwości rodzą się też mity. W programie Twojej Telewizji Morskiej - "7 mitów o energetyce jądrowej" specjaliści wyjaśniają zagadnienia dotyczącą pierwszej polskiej atomówki.
Ukazał się kolejny odcinek programu. Dr inż. Krzysztof Fornalski z Polskich Elektrowni Jądrowych obala w nim drugi mit: „Elektrownia jądrowa może wybuchnąć?” Jak wyjaśnia reaktory trzeciej generacji nie mogą ulec wybuchowi, takiemu jak np. w Czarnobylu czy Fukushimie.
— Systemy zabezpieczeń nie pozwalają na wystąpienie tego typu poważnych awarii – wyjaśnia w programie Twojej Telewizji Morskiej dr inż. Krzysztof Fornalski.
Cały odcinek programu jest dostępny tutaj.
Więcej informacji na temat elektrowni jądrowej znajduje się w tym miejscu.
09:34
Korkuje się Obwodnica Trójmiasta za Osową w kierunku Gdyni. korki tworzą się w obu kierunkach.
08:32
Korkuje się Gościcińska Górka. Spory ruch jest na ulicy Sobieskiego w Wejherowie. Nie ma utrudnień na trasie z Wejherowa do Rumi.
08:33
Korkuje się za to ulica Zamostna w Bolszewie przy wyjeździe na dawną drogę krajową numer sześć. Wolniej możemy też przemieszczać się na gościcińskiej górce w rejonie skrzyżowania z ulicą Szeroką w Gościcinie.
08:33
Przez główne arterie Redy i Rumi nie widać większych trudności z przejazdem. Za to częściej na hamulec naciśniemy na ulicy Hutniczej. Zator jest na pasie w kierunku Gdyni.
08:32
Leniwie o tej porze pojedziemy ulicą Sobieskiego w Wejherowie. Można tam się spodziewać większego natężania ruchu spowodowanego remontem drogi przy ‘Samochodówce’. Na pozostałych ulicach w grodzie Wejhera o tej porze nie powinno być większych trudności z przejazdem.