Politycy nie zabijajcie polskich mediów

24.09.2022 14:13 6 Kaja

Ogród Marzeń w Puckim Hospicjum otwarty

Fot. Jakub Dulko/TTM

W Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio dziś (24 września) odbył się dzień otwarty. Okazją do spotkania była rocznica powstania placówki. 13 lat temu, dokładnie 19 września, ks. Jan Kaczkowski otworzył Puckie Hospicjum stacjonarne. Przybyli na dzisiejsze spotkanie podziwiać też mogli nowo powstały Ogród Marzeń, miejsce, gdzie podopieczni placówki, w pięknych i bezpiecznych okolicznościach natury, mogą spędzać czas z bliskimi.

„To był szalony pomysł. Niewielu sądziło, że się uda. Jednak znaleźli się tacy, którzy uwierzyli” – tak dziś ideę powstania Puckiego Hospicjum wspominają jego pracownicy.

Dziś po 13 latach wracamy do założeń, które wspólnie z księdzem Janem w 2009 roku mieliśmy, a które dotyczyły tego, by nasi pacjenci mogli mieszkać i żyć mimo ciężkiej choroby w dobrych warunkach, w pokojach jeno i dwuosobowych. Już w pierwszym miesiącu funkcjonowania hospicjum stacjonarnego okazało się, że jest tak wielu pacjentów, że zrobiliśmy dostawki, których przez kolejnych 10 lat nie mogliśmy zlikwidować. Dziś uroczyście melduję, że pacjenci mogą w pokojach o wysokim standardzie, w pokojach jedno i dwuosobowych, z prysznicem i podgrzewaną podłogą, korzystać w pełni z opieki, którą możemy realizować w najlepszym standardzie – mówi Anna Jochim - Labuda, dyrektor Puckiego Hospicjum.

Pandemia koronawirusa przed pracownikami i wolontariuszami Puckiego Hospicjum postawiła kolejne wyzwania. Dziś, by w spokojnych i przyjemnych warunkach podopieczni placówki mogli swobodnie spotykać się z bliskimi, uroczyście otwarto Ogród Marzeń - mówi Maciej Dolewski z Puckiego Hospicjum.

W Ogrodzie Marzeń znalazło się to, co zostało wymarzone przez naszych podopiecznych. W trudnym czasie pandemicznym, kiedy Puckie Hospicjum musiało zostać zamknięte, to oni powiedzieli nam czego potrzebują i była to przestrzeń do spotkań z bliskimi. Dziś przecinamy wstęgę i otwieramy ten ogród, który spełnia oczekiwania naszych podopiecznych. To jest dla nas najważniejsze.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

Na Ogród Marzeń Puckiego Hospicjum składają się m.in. altany, palenisko ogrodowe, domek ogrodowy, rzeka z kamieniami czy mini szklarnia do ziół.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...