01.08.2022 10:00 1 AB/TTM

'Dla nas to okazja, żeby podzielić się dobrem'

Fot. Marek Trybański/TTM

Koncerty, animacje dla dzieci, warsztaty i recital muzyczny - w niedzielę (31 lipca) odbyła się impreza „Zakotwicz Dobro" w Pucku. Głównym celem wydarzenia było szerzenie współpracy, wspólnej pomocy i edukacja o tym, w jaki sposób można pomóc drugiemu człowiekowi.

Wydarzenie przez pięć lat było organizowane w Dębkach, natomiast w tym roku po raz pierwszy odbyło się w Pucku.

Bardzo się cieszę, że wydarzenie przeniosło się z Dębek do Pucka. Wszędzie trzeba opowiadać o tym, że potrzebna jest praca wolontariuszy, na czym ona polega, i że warto się na trudne tematy w życiu przygotować. Dzisiaj przede wszystkim mamy się integrować. Pokazujemy, że jesteśmy razem i że wspólnie możemy funkcjonować, żeby budowanie potencjału w mieście cały czas istniało - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Organizatorem wydarzenia jest Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a pomysłodawcą Irmina Gerszewska. Tematem przewodnim była praca wolontariuszy i to, w jaki sposób można pomóc drugiemu człowiekowi niezależnie od wieku czy sytuacji materialnej.

Wolontariat to bardzo odpowiedzialne działanie na rzecz innych organizacji czy osób. Inicjatywa ta wymaga elastyczności wolontariuszy, bo często przychodzi nam podejmować zadania, których do tej pory nie wykonywaliśmy. Wymaga to dużej edukacji i gotowości, ale satysfakcja jaką daje ta praca jest najwyższą nagrodą jaką można dostać w swojej codziennej działalności na rzecz drugiego człowieka - mówi Anna Jochim-Labuda, dyrektor Puckiego Hospicjum. - Dla nas to okazja, żeby podzielić się dobrem, które jednoczy się w Pucku. Mamy okazję opowiadać o codziennych sprawach, które dzieją się w hospicjum. Edukujemy wszystkich w temacie bardzo istotnych spraw.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Uczestnicy imprezy mieli okazję wziąć udział m.in. w szybkiej lekcji Rock and Roll'a. Organizatorzy przygotowali również koncerty, a także pokaz mody. Wydarzenie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu Wolontariatu Puckiego Hospicjum „Jak płomyk zapałki” i koncertem szantowym „Przypadkowa Formacja Turystyczna”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...