02.03.2022 10:00 0 WH/TTM
W Pucku trwa rewitalizacja – kolejne budynki przeszły metamorfozę. W mieście pojawił się także monitoring oraz Puckie Centrum Wsparcia. Koszt całego projektu to 12 mln złotych, a koniec zaplanowano na 2023 rok.
Od 2020 roku w Pucku trwa remont budynków komunalnych i wspólnotowych. Udało się wyremontować obiekty m.in. przy ul. 10 Lutego, Sambora, Gdańskiej czy Hallera.
— Rewitalizacja to nie tylko infrastruktura, to nie tylko zmiana otoczenia, ale także zadania miękkie realizowane przez MOPS. Utworzyliśmy w jednym z wyremontowanych budynków Puckie Centrum Wsparcia, które obejmuje działania aktywizacyjne i wspierające mieszkańców w rozwiązywaniu trudnych tematów – mówi Aleksandra Aftewicz, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych z puckiego magistratu.
Większość zadań zostało już zrealizowanych. Projekt obejmuje 10 budynków komunalnych i 20 budynków wspólnot. Zakończenie rewitalizacji zaplanowane jest do końca 2023 roku. W przyszłości będą wyremontowane jeszcze dwa budynki, park oraz trzy skwery przy ul. Nowy Świat.
— W przypadku wspólnot włączają się mieszkańcy. Tworzą dodatkowy fundusz remontowy, wydają swoje pieniądze. Dzielimy się tymi kosztami. Wspieramy pieniędzmi, które otrzymaliśmy w ramach unijnego wsparcia. To ważne, bo trzeba wspólnie działać. Dzięki współpracy jest taki efekt – zwraca uwagę burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.
Na terenie miasta zamontowano monitoring. Ponadto przy ul. Pokoju powstało Puckie Centrum Wsparcia, gdzie organizowane są inicjatywy społeczne.
Koszt rewitalizacji to 12 mln złotych, z czego 5 mln złotych to dofinansowanie.