03.09.2021 12:00 1 NW/KPP w Pucku

O krok od tragedii – policjanci uratowali mężczyznę

Źródło:KPP w Pucku

Mężczyzna miał na szyi kabel, którego drugi koniec przymocowany był do barierki mostu. Gdyby nie natychmiastowa interwencja policjantów, doszłoby do tragedii. 57-latek był już siny i tracił przytomność.

Policjanci z Pucka przypominają, że kryzysy samobójcze są przemijające, a tragedii można zapobiec, wzywając pomoc. Przykładem jest niebezpieczna sytuacja, która miała miejsce we wtorkowe (31 sierpnia) popołudnie na jednym z mostów w gminie Krokowa.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na jednym z mostów znajduje się mężczyzna, który na szyi ma zawiązany kabel, a drugi jego koniec przymocowany jest do barierki mostu. Służby po dotarciu na miejsce natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy i zdjęli pętle z szyi 57-latka, który był już siny i tracił przytomność.

Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo 57-latka do czasu przekazania go ratownikom medycznym, którzy zabrali mężczyznę do szpitala. To dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec gminy Krokowa żyje - informuje sierż. Monika Mularska z puckiej komendy.

W akcji brali udział sierż. Karolina Glowienke i sierż. Szt. Mateusz Bank.

Uwaga! Jeśli widzisz, że ktoś twojego otoczenia jest smutny, przygnębiony to zapytać, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem – nie bagatelizuj, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie kogoś kogo znasz jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. W takich sytuacjach największą rolę odgrywa czas.

Pomoc otrzymać można np. w Ośrodku Interwencji kryzysowej, tel. telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Dostępne są także bezpłatne telefony pomocowe:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...